Drejtorët që nuk i kanë paguar faturat e energjisë do të japin llogari në qeveri

Shkup, 6 Dhjetor – Kryeministri Dimitar Kovaçevski të hënën deklaroi se për disa nga institucionet që kanë borxhe të energjisë elektrike ka faktorë të...

Shkup: Një vajzë është sulmuar nga një djalë në parking dhe më pas atë e ka rrahur nëna e saj

Me datë 20.11.2022 në ora 17:50, një grua 26 vjeçare nga Shkupi ka lajmëruar në polici se rreth orës 13:00 në një parking në Shkup, pas një debati të mëparshëm është sulmuar fizikisht nga i dashuri 36 vjeçar nga Shkupi, tha policia.

36-vjeçari më vonë ka raportuar se rreth orës 13:30 është sulmuar fizikisht nga nëna e të dashurës së tij në një parking në Shkup.

Po ndërmerren masa për zbardhjen e rastit.

Latest Posts

50 vjetori i misionit të fundit me astronautë drejt Hënës, Apollo 17

Kapsula Orion e NASA-s po rrotullohet në orbitën e Hënës këtë javë, duke përgatitur kështu rikthimin e misioneve me ekuipazh në sipërfaqen e Hënës....

Portugalia “tenis” me Zvicrën/ Luzitanët mposhtën 6 me 1 helvetët

Portugalia luan pingpong me Zvicren duke fituar me rezultatin e thelle 6 me 1.Skuadra helvete zhvilloi nje ndeshje shume te dobet dhe pa...

Seanca e 106-të e Qeverisë, Grubi: Miratuam donacion për Ukrainën dhe përmirësojmë kushtet e punës për personat me aftësi të kufizuara

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka mbajtur seancën e 106-të në të cilën janë miratuar disa vendime. Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka njoftuar opinionin...