Të shprehurit më mirë në gjuhë të huaja sesa në gjuhën amtare po shqetëson mësimdhënësit në shkolla

Të shprehurit më mirë në gjuhë të huaja sesa në gjuhën amtare po shqetëson mësimdhënësit në shkolla. Mexhait Ameti, mësues i gjuhë angleze tha...

Pas marrëveshjes për targat, Lajçaku e falënderon Bislimin, Petkoviqin e DASH-in


Lajçaku e falënderon Bislimin, Petkoviqin e Departamentin Amerikan të Shtetit.

I dërguari special i BE-së për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, ka falëndëruar kryenegociatorin e Kosovës, Besnik Bislimi e atë të Serbisë, Petar Petkoviq, për siç tha, angazhimin konstruktiv.

Lajçak, falënderoi edhe për Departamentin Amerikan të Shtetit dhe diplomacinë amerikane.

Kujtojmë se sonte Kosova e Serbia arritën marrëveshje për çështjen e targave, ku Serbia s’do të lëshojë më targa KM e të tjera, ndërsa Kosova do të ndaloj masat që i kishte paraparë.

Latest Posts

Rusia nuk i ndal bombardimet/ Rikthehet energjia elektrike në Kiev

Bombardimet ruse  vijojnë  në ditën e 277. Si pasojë e sulmeve të fundit në një qytet  në Ukrainën qendrore disa shtëpi dhe ndërtesa...

110 vjetori i pavarësisë/ Shqipëria dhe Kosova mblidhen në Kuvend të përbashkët

Shqipëria dhe Kosova kanë zhvilluar sot mbledhjen e parë të përbashkët mes tyre në Kuvend, me rastin e 110 vjetorit të pavarësisë.   Mbledhja e...

Ukraina nis programin e ndihmës ushqimore për të marrë mbështetjen afrikane dhe aziatike

Ukraina ka njoftuar për nisjen e një programi ndërkombëtar ndihme të quajtur “Gruri nga Ukraina”, një iniciativë kjo për të fituar mbështetjen e...