Kryeparlamentari Xhaferi priti në takim ministrin malazez, Fatmir Gjeka

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, sot e priti ministrin e Malit të Zi për të Drejtat e Njeriut...

Pas marrëveshjes për targat, Lajçaku e falënderon Bislimin, Petkoviqin e DASH-in


Lajçaku e falënderon Bislimin, Petkoviqin e Departamentin Amerikan të Shtetit.

I dërguari special i BE-së për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, ka falëndëruar kryenegociatorin e Kosovës, Besnik Bislimi e atë të Serbisë, Petar Petkoviq, për siç tha, angazhimin konstruktiv.

Lajçak, falënderoi edhe për Departamentin Amerikan të Shtetit dhe diplomacinë amerikane.

Kujtojmë se sonte Kosova e Serbia arritën marrëveshje për çështjen e targave, ku Serbia s’do të lëshojë më targa KM e të tjera, ndërsa Kosova do të ndaloj masat që i kishte paraparë.

Latest Posts

“Opozita rrezikon të humbasë Bashkinë e Tiranës”/ Korreshi tregon arsyen, ja pse po i largohen kandidatët Alibeajt

Demokratët në zgjedhjet vendore të 14 majit do të jenë të ndarë në dy grupe, ku në një pjesë të bashkive do u kërkohet...

Kryetari Ahmeti takohet me Bruno Ceka: Mërgata është pjesë e pandarë e sukseseve dhe sfidave tona

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka pritur sot në takim ambasadorin e kombit, Bruno Ceka. Ahmeti, përmes një statusi në rrjetin social...

Vlora dhe Kaltrina Neziri shfaqen sukseshëm në “Javen e Modës në Paris”

Dizenjatoret Vlora dhe Kaltrina Neziri, kanë shënuar një tjetër sukses në fushën e modës, duke u prezantuar denjësisht në një nga eventet më të...