I riu pranon se ka vjedhur autoambulancën

18-vjepari D.N. nga Koçani ka pranuar se ka vjedhur autoambulancën nga Emergjenca Mjekësore në Koçani, përcjell TV21. Siç informon MPB, autoambulanca është gjetur dje...

Mirënjohje e lartë e Borellit për kryediplomatin Bujar Osmani (Video)

Maqedonia e Veriut nga dita e djeshme është pjesë e Unionit të Mesdheut. 42 vende i thanë PO anëtarësimit të RMV-së në UM- Organizatë kjo që i përfshinë të gjithë vendet e BE-së dhe vendet e Mesdheut, të cilat nuk janë pjesë e BE.

I pari i Diplomacisë së vendit, Bujar Osmani është pritur ngrohtë dhe në nivelet më të larta diplomatike nga Nënkryetari i Komisionit Evropian dhe Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell.

Ky hap diplomatik shënon një hap para drejt proceseve eurointegruese. Maqedonia e Veriut nga Janari i vitit 2023 do të kryesojë edhe me OSBE-në, që është një sukses tjetër diplomatik nën udhëheqjen e diplomacisë së Bujar Osmanit.

Latest Posts

Reshje e stuhi në jugun e Italisë/ Shirat shkaktojnë përmbytje e dëme të mëdha

Moti i keq ka përfshirë sërish Italinë. Më problematike situata paraqitet në provincën e  Mesinës dhe Sicilisë. Pamjet tregojnë  se  uji ka vërshuar  brenda...

Përkujtohet gjeneral Shaban Shala, Ahmeti: Me një Akademi nuk përshkruhet një histori

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti më 2 Dhjetor ka marrë pjesë në Akademinë përkujtimore për nderë të gjeneralit Shaban Shala. Si...

I riu pranon se ka vjedhur autoambulancën

18-vjepari D.N. nga Koçani ka pranuar se ka vjedhur autoambulancën nga Emergjenca Mjekësore në Koçani, përcjell TV21. Siç informon MPB, autoambulanca është gjetur dje...