Uniformat e Policisë edhe në gjuhën shqipe, Grubi: Mision i kryer me sukses

Në Maqedoninë e Veriut ka hyrë në fuqi Dekreti për uniformat e policisë, të cilin Qeveria e miratoi para një viti në bazë të...

Anglia “ngec” ndaj SHBA, lojë e dobët e britanikëve, por kreu nuk cënohet

Pas suksesit te Iranit 2 me 0 ndaj uellsit, mbremjen e te premtes ne duelin tjeter te  grupit B, Anglia u ndal në barazim pa gola nga Shtetet e Bashkuara.

 

Takimi nisi pa shumë entuziazëm.

 

Ndonese britaniket e nisin disi me mire, ishin amerikanet qe krijuan dy here raste per shenim ne porten e Pickford, por pa shenuar.

 

Madje momenti më i rrezikshëm ishte një shtyllë e Puslisiç.

 

Pjesa e dytë ishte shëmbëlltyra e të parës. Përveç qarrkullimit të topit skuadrat nuk shfaqën agresivitet te shtuar.

 

Vetem ne shtese me ane te harry Kane, anglezet krijuan nje rrezik ne porten e SHBA.

 

Me këtë barazim Shtetet e Bashkuara do e luajnë kulafifikimin në ndeshjen e fundim kundër Iranit, ku rezultati i vetem qe iu intereson eshte fitorja.

 

Ndërsa “Tre luanët” do të luajnë për vendin e parë dhe kualifikimin në derbi kundër Uellsit i cili ka shanse minimale kualifikimi.

Latest Posts

Ministrja gjermane: Duhet të nisë rindërtimi i Ukrainës

Ministrja gjermane për Zhvillim, Svenja Schulze, ka thënë se duhet të nisin përgatitjet për rindërtim të Ukrainës dhe riparim të dëmeve të luftës.   Ajo i...

Drama e Jeton Nezirajt, ndër përkthimet më të mira në maqedonisht

“Ballkan Bordelo” nga Jeton Neziraj, është njëra nga tri veprat e autorëve ballkanikë që është përzgjedhur për botim në gjuhën maqedonase. Përkthimin e kësaj drame...

Uniformat e Policisë edhe në gjuhën shqipe, Grubi: Mision i kryer me sukses

Në Maqedoninë e Veriut ka hyrë në fuqi Dekreti për uniformat e policisë, të cilin Qeveria e miratoi para një viti në bazë të...