Afrim Gashi rikthehet në përqafim të Mickoskit dhe VMRO DPMNE

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski dhe ai i Alternativës, Afrim Gashi janë parë mbrëmjen e sotme në Kuvend. Gjatë daljes nga Kuvendi, kreu i...

Australia fiton ndaj Tunizisë/ “Kangurët” kanë sfidën e rradhës me Danimarkën

Australia arriti më në fund të marrë tri pikët e para në Botëror, duke mundur 1 me 0 Tunizinë, në ndeshjen e parë të së shtunës.

 

 

Kangurët reaguan pas humbjes 4 me 1 përballë Francës.

 

 

Golin e vetëm për australianët e shënoi Duke, në minutën e 23-të, duke i mbajtur kështu gjallë shpresat e skuadrës së tij për të kaluar grupin.

 

 

Sulmuesi goditi bukur me kokë me shpinë nga porta, duke zënë në befasi portierin kundërshtar.

 

 

Tunizia nuk arriti të tregonte ndonjë formë të mirë, dhe pse pati  dy raste me Msakni dhe Drager për të barazuar shifrat, por në fund nuk ia doli dot.

 

 

 

Në fraksionin e dytë “Kangurët” iu afruan golit me Leckie, por fati nuk i ndihmoi dhe në fund rezultati mbeti i pandryshuar.

 

 

 

Tunizia është praktikisht jashtë Botërorit, me vetëm një pikë. Ndërkohë që  Australia do të duhet të përballet me Danimarkën për të luftuar për vendin e dytë në grupin D.

 

 

 

 

 

 

 

 

Latest Posts

Shtëpia e Bardhë: Balona kineze përgjimi kanë fluturuar mbi pesë kontinente

Në të shkuarën katër balona spiune kineze kanë fluturuar mbi Shtetet e Bashkuara mbi vendndodhje që konsideroheshin “me interes për kinezët”, tha Pentagoni të...

Pas vizitës në Londër/ Zelensky mbërrin në Paris. Darkë pune me Macron e Scholz

Presidenti francez Emmanuel Macron ka mirëpritur mbrëmjen e kësaj të mërkure, presidentin ukrainas Volodymir Zelensky dhe kancelarin gjerman Olaf Scholz, për një darkë...