“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Sot i jepet lamtumira e fundit gruas që u vra me sëpatë nga burri i saj


Sot varroset mësimdhënsja e vrarë.

Mëngjesin e djeshëm, ndodhi një ngjarje makabre, ku një burrë 70-vjeçar dyshohet se e vrau me sëpatë gruan e tij 63-vjeçare në Prishtine.

Ndërkohë, shkolla fillore e mesme e ulët, “Dardania”, ku ajo ishte profesoresh e gjeografisë, ka njoftuar varrimi i saj do të bëhet sot nga ora 14:00.

Ajo do të varroset në varrezat e qytetit në Dragodan.

“Varrimi i arsimtares Sadije Miftari-Godeni bëhet sot në ora 14:00 në varrezat e qytetit në Dragodan. U prehtë në paqe”, thuhet në njoftim.

Latest Posts

Nën betim, Boris Johnson mohon se ka gënjyer për festat në pandemi

Ish-kryeministri britanik, Boris Johnson, ka insistuar “me dorë në zemër” se nuk i ka gënjyer kurrë ligjvënësit për disa festa që janë mbajtur gjatë...

Pritshmëritë nga marrëveshja për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë – Serbi

Fundjavën që shkoi Kosova dhe Serbia u pajtuan në Ohër mbi zbatimin e një plani evropian për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet tyre. E mirëpritur në...