Grubi: Ftoj edhe VMRO të kontribuoj në ndërtimin e Maqedonisë europiane

Në fjalimin e tij në foltoren e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka përmendur sërish rëndësinë e anëtarësimit të...

Vrasja e mësimdhënëses, mësohet se burri i saj veprën makabre e kreu rreth orës 2 të mëngjesit


Burri që dje e vrau gruan në Prishtinë, veprën makabre e bëri rreth orës 2 të mëngjesit.

Një burrë 70-vjeçar që dyshohet se e vrau me sëpatë gruan e tij 63-vjeçare në Prishitnë, veprën e ka bërë dje, rreth orës 2 të mëngjesit, sipas raportit nga policia.

Nga raportimet e djeshme, dyshohej se vrasja ka ndodhur rreth orës 4 të mëngjesit.

Burri është arrestuar dhe dërguar në mbajtje, ndërsa trupi i viktimës është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore, për obduksion.

Latest Posts

Vriten me thikë dy gra në një qendër myslimane në Portugali

I dyshuari për vrasjen me thikë të dy grave në një qendër myslimane ismailite në Lisbonë është qëlluar nga Policia portugeze.   Gratë ishin anëtare të...

Zenku – Aliu: Fronti pro-europian betonon bindjen e shumicës së shoqërisë për integrim në BE

“Ndikimi rus vërehet tek blloku politik maqedonas. VMRO-DPMNE dhe E majta dita ditës po izolohen. Informacionet flasin që ka deputetë nga VMRO-DPMNE me orientim...

Pas 3 muajsh konsultime/ Miratohet ligji për tatimin e profesioneve të lira

Pas 3 muajsh konsultime, projektligji për tatimin e profesioneve të lira u miratua në Komisionin e Ekonomisë, mes debatesh dhe kundërshtimesh nga ana e...