Talat Xhaferi: Me ligj zbatojmë kërkesat e kahmotshme të qytetarëve

Sonte, Bashkimi Demokratik për Integrim dhe kryetari Ali Ahmeti kanë mbajtur tubim në Çair në një pritje jashtëzakonisht e madhe nga aktivistët e BDI....

Ali Ahmeti: S’mund të ketë kuptim festa e flamurit kombëtar pa kujtuar dëshmorët

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) Ali Ahmeti ka deklaruar se nuk mund të ketë kuptim festa e flamurit kombëtar pa kujtuar ata që dhanë jetën e tyre në shërbim të lirisë së atdheut.

Ai në një postim në Facebook ka shkruar se ditën e shënimit të 28 Nëntorit e filluan sot në Shkollën Fillore “Rexhep Voka” në Shipkovicë, në hyrje të së cilës si përkujtim frymëzues i rinisë në rrugën e dijes, do të qëndrojë busti i dëshmorit të kombit, Xhemil Abdurahmani.

“Flamuri ynë nuk është përkulur asnjëherë falë djemve si ai! Lavdi e përjetshme Xhemilit dhe të gjithë dëshmorëve të kombit”, ka shkruar Ahmeti.

Latest Posts

Vizita e Xi Jinping në Moskë/ Blinken: Kina po mbulon diplomatikisht krimet e luftës së Rusisë

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken ka reaguar pas takimit mes presidentit kinez Xi Jinping me presidentin rus Vladimir Putin në Moskë. Sipas...

“Aktivisti” po shqyrtohet në KQZ/ Celibashi: Do marrim vendim

Komisioneri i KQZ, Ilirian Celibashi në emisionin Quo Vadis në Vizion Plus bëri me dije se institucioni që ai shqyrton ka marrë në vlerësim...