Agim Ademi e konfirmon: Kosovë-Izraeli, me praninë e publikut

Ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Izraelit, e planifikuar të zhvillohet më 12 nëntor në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë do të zhvillohet me praninë e...

TË FUNDIT

Të shtëna me armë pranë Universitetit të Nevadës në SHBA, raportohet për viktima

Të shtëna me armë janë regjistruar ditën e mërkurë në Universitetin e Nevadës në Las Vegas, ku raportohet se ka patur disa persona...

Panik në Bruksel, larje hesapesh mes bandave! Plagosen tre persona

Brukseli është tronditur sërish mbrëmjen e së mërkurës, ku si pasojë e të shtënave me armë kanë mbetur tre persona të plagosur.   Mediat belge...

Grubi: Shipkovica sot na bashkoi në Ditën e Flamurit Kombëtar për të kujtuar atdhedashurinë e dëshmorëve

Zëvendëskryeministri i parë Grubi sot në shoqëri të kryetarit të BDI Ahmeti dhe funksionarë tjerë partiak qëndruan në Shipkovicë për të nderuar dëshmorin Xhemil Abdurahmani e me këtë rast edhe u shpalos busti i tij.

Shipkovica ishte sot vendi që na bashkoi në Ditën e Flamurit Kombëtar për të kujtuar atdhedashurinë e dëshmorëve.
Në oborrin e shkollës fillore “Rexhep Voka” shpalosëm bustin e dëshmorit, Xhemil Abdurahmani që do të jetë përjetë frymëzim i të rinjve të këtij vendi për të qenë në shërbim të përparimit të atdheut.
Qoftë i përjetshëm kujtimi për Xhemil Abdurahmanin dhe të gjithë dëshmorët e kombit! LAVDI!

Latest Posts

Të shtëna me armë pranë Universitetit të Nevadës në SHBA, raportohet për viktima

Të shtëna me armë janë regjistruar ditën e mërkurë në Universitetin e Nevadës në Las Vegas, ku raportohet se ka patur disa persona...

Panik në Bruksel, larje hesapesh mes bandave! Plagosen tre persona

Brukseli është tronditur sërish mbrëmjen e së mërkurës, ku si pasojë e të shtënave me armë kanë mbetur tre persona të plagosur.   Mediat belge...

Mos i humbisni

Spasovski: Vanja ka vdekur nga plaga me armë zjarri, janë gjetur dy armë në afërsi të Shkupit

Ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski në një deklaratë të mbajtur mbrëmë në lidhje me pyetjen nëse Vanja, vajza 14-vjeçare, ka qenë e...

Moti i acartë shkakton 3 viktima në Gjermani

Prej disa ditësh Gjermani është “pushtuar” nga moti i acartë, dhe për pasojë tre persona kanë humbur jetën.   Gjithashtu prej 3 ditësh është i...

Frika nga një “Çernobil i ri”, ngrihet alarm për një rrjedhje në fabrikën e mbetje radioaktive

Sellafield, objekti bërthamor më i rrezikshëm i Evropës, ka një rrjedhje të përkeqësuar nga një kapanon i madh mbetjesh radioaktive që mund të rrezikojë...