Grubi: Korridori 8 shumë domethënës për qytetarët, ekonominë dhe për lidhje rajonale

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë – Artan Grubi i shoqëruar nga kryeministri Dimitar Kovaçevski, ministri i Transportit dhe Lidhjeve Bllagoj Boçvarski, zëvendësministri Bekim Rexhepi,...

Mbi tetë milionë refugjatë ukrainas në Poloni, që nga fillimi i luftës

Që nga 24 shkurti, kur Rusia pushtoi Ukrainën, 8,01 milionë ukrainas kanë kaluar kufirin polako-ukrainas drejt Polonisë, tha Roja Kufitare (SG) polake.

 

 

Sipas SG-së, të shtunën oficerët e Gardës Kufitare kryen rreth 25 300 kontrolle kufitare për personat që hynin në Poloni nga Ukraina.

 

 

Roja Kufitare tha gjithashtu se mbi 6,19 milionë njerëz ishin larguar nga Polonia për në Ukrainë që nga fillimi i luftës.

 

 

Vetëm të shtunën e kaluar, rreth 24 600 persona kaluan kufirin nga Polonia në Ukrainë.

Latest Posts

Nëse i shihni diku këta dy persona, lajmërojeni menjëherë policinë

Policia shpall në kërkim dy persona nga Drenasi Policia e Kosovës ka shpallur në kërkim dy persona nga Komuna e Drenasit, pasi dyshohen për veprat...

Berisha kërcënon Ramën para 11 shkurtit: Largohu, ose do përballesh me probleme të mëdha

Teksa ashpërsoi gjuhen ndaj Ramës që refuzoi të merrte pojesë në seancën parlamentare të kësaj të enjte I kërkuar nga opozita për sqarime...

Komisioni Evropian miratoi një donacion shtesë prej 22,5 milionë euro për sistemin rajonal të menaxhimit të mbeturinave

Pas nënshkrimit të Marrëveshjes për hua me Bankën Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim, me të cilën u siguruan 55 milionë euro për zhvillimin e...

Grubi: Korridori 8 shumë domethënës për qytetarët, ekonominë dhe për lidhje rajonale

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë – Artan Grubi i shoqëruar nga kryeministri Dimitar Kovaçevski, ministri i Transportit dhe Lidhjeve Bllagoj Boçvarski, zëvendësministri Bekim Rexhepi,...