Afrim Gashi rikthehet në përqafim të Mickoskit dhe VMRO DPMNE

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski dhe ai i Alternativës, Afrim Gashi janë parë mbrëmjen e sotme në Kuvend. Gjatë daljes nga Kuvendi, kreu i...

FIFA inicoi procedurë kundër kombëtares së Kroacisë

FIFA ka njoftuar se ndaj Kroacisë ka nisur procedurë disciplinore për fyerjet ndaj portierit Milan Borjan në ndeshjen e raundit të dytë të Grupit F ndërmjet Kroacisë dhe Kanadasë.

Gjatë vetë lojës, tifozët kroatë ofenduan portierin kanadez, Milan Borjan, duke brohoritur nga tribuna ndaj tij fyerje poshtëruese dhe duke valëvitur flamuj që tregonin qartë krimet e luftës kundër serbëve gjatë luftës.

FIFA nuk i toleron reagime të këtilla, ndaj pritet që kroatët të marrin një gjobë në të holla në ditët në vijim për sulmin ndaj portierit të rrjetës.

Sipas rregullores, shkelje të tilla përgjithësisht ndëshkohen me një gjobë me të holla për federatën, ndaj e njëjta gjë pritet në këtë situatë. Për momentin nuk dihet se sa mund të jetë gjoba dhe kur do të përcaktohet, por si krahasim mund të shërbejë kombëtarja gjermane, e cila do të paguajë 10 mijë franga zvicerane sepse nuk dërgoi asnjë lojtar në konferencë.

Latest Posts

Shtëpia e Bardhë: Balona kineze përgjimi kanë fluturuar mbi pesë kontinente

Në të shkuarën katër balona spiune kineze kanë fluturuar mbi Shtetet e Bashkuara mbi vendndodhje që konsideroheshin “me interes për kinezët”, tha Pentagoni të...

Pas vizitës në Londër/ Zelensky mbërrin në Paris. Darkë pune me Macron e Scholz

Presidenti francez Emmanuel Macron ka mirëpritur mbrëmjen e kësaj të mërkure, presidentin ukrainas Volodymir Zelensky dhe kancelarin gjerman Olaf Scholz, për një darkë...