“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

IRONI/ Gazetari “fton” Sedat Sulejmanin t’i ndërrojë bravën e shtëpisë!!

Pas ndërrimit në mënyrë të fshehtë të bravës dhe “bastisjes” që Sedat Sulejmani dhe njerëzit e tij bënë në zyrat e Social Cultural Space Tetova kanë filluar edhe ironitë dhe talljet me këtë të fundit.

Së fundmi që ka iroznizuar me ish zv.ministrin e Kulturës Sulejmani është gazetari i të përditshmes KOHA, Zenel Miftari.

Nëpërmes një statusi në rrjetet sociale Miftari ka ftuar Sulejmanin dhe njerëzit e tij ti ndryshojnë bravën e shtëpisë sepse siç potencon i është prishur.

“Mu ka prish brava në shtëpi, ftoj ish-zëvendës ministrin e Kulturës që të ma ndërroj bravën”, ka shkruar gazetari, Zenel Miftari.

Latest Posts

Irani dënon me vdekje pesë persona që thotë se punuan për Izraelin

Një gjykatë në qytetin veriperëndimor të Iranit, Urmia, ka dënuar me vdekje pesë persona – katër burra dhe një grua – të cilët...

Shpërndanin drogra të forta në Tiranë/ Gjykata lë në burg 10 personat e arrestuar  (EMRAT)

Gjykata penale la në burg 10 personat e arrestuar ditën e djeshme, pasi shpërndanin drogëra të forta në ambiente të ndryshme të Tiranës.   Në...

Ngjarja tragjike në Tuz/ Iliri vrau Sheilën 19-vjeçare në sy të familjes pasi ajo i tha se nuk e donte më

Në Gjykatën e Lartë në Podgoricë, Ilir Gjokaj ka rrëfyer vrasjen e nëntëmbëdhjetëvjeçares Sheila Bakia para shtëpisë së saj në Tuzi, ku ka plagosur...