Grubi: Korridori 8 shumë domethënës për qytetarët, ekonominë dhe për lidhje rajonale

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë – Artan Grubi i shoqëruar nga kryeministri Dimitar Kovaçevski, ministri i Transportit dhe Lidhjeve Bllagoj Boçvarski, zëvendësministri Bekim Rexhepi,...

Vizita e Steinmeier, Grubi: Në rrugën drejt BE kemi përkrahjen e madhe të Gjermanisë

Sot për vizitë në vendin tonë ka qëndruar presidenti gjerman Frank Walter Steinmeier, ndërsa pjesë e delegacionit ishte dhe Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi.

Diskutuam rreth rëndësisë së miratimit të ndryshimeve kushtetuese, përfundimin e suksesshëm të procesit të skriningut dhe realizimin e reformave, procese këto që padyshim kërkojnë konstruktivitetin e të gjithë faktorit politik në vend, theksoi Grubi pas takimit.

Në rrugën tonë të integrimit në Bashkimin Europian kemi përkrahjen e madhe të Gjermanisë, këtë porosi na e përcolli sot Presidenti gjerman Frank Walter Steinmeier, të cilin e mirëpritëm sot në Qeveri bashkë me Kryeministrin Dimitar Kovaçevski dhe kolegët ministra.
Diskutuam rreth rëndësisë së miratimit të ndryshimeve kushtetuese, përfundimin e suksesshëm të procesit të skriningut dhe realizimin e reformave, procese këto që padyshim kërkojnë konstruktivitetin e të gjithë faktorit politik në vend.
https://www.facebook.com/photo/?fbid=690732882416233&set=pcb.690733122416209

Latest Posts

Nëse i shihni diku këta dy persona, lajmërojeni menjëherë policinë

Policia shpall në kërkim dy persona nga Drenasi Policia e Kosovës ka shpallur në kërkim dy persona nga Komuna e Drenasit, pasi dyshohen për veprat...

Berisha kërcënon Ramën para 11 shkurtit: Largohu, ose do përballesh me probleme të mëdha

Teksa ashpërsoi gjuhen ndaj Ramës që refuzoi të merrte pojesë në seancën parlamentare të kësaj të enjte I kërkuar nga opozita për sqarime...

Komisioni Evropian miratoi një donacion shtesë prej 22,5 milionë euro për sistemin rajonal të menaxhimit të mbeturinave

Pas nënshkrimit të Marrëveshjes për hua me Bankën Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim, me të cilën u siguruan 55 milionë euro për zhvillimin e...

Grubi: Korridori 8 shumë domethënës për qytetarët, ekonominë dhe për lidhje rajonale

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë – Artan Grubi i shoqëruar nga kryeministri Dimitar Kovaçevski, ministri i Transportit dhe Lidhjeve Bllagoj Boçvarski, zëvendësministri Bekim Rexhepi,...