Afrim Gashi rikthehet në përqafim të Mickoskit dhe VMRO DPMNE

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski dhe ai i Alternativës, Afrim Gashi janë parë mbrëmjen e sotme në Kuvend. Gjatë daljes nga Kuvendi, kreu i...

Ademi priti në takim ambasadorin Qehaja

Koordinatori i grupit parlamentar të Bashkimit Demokratik për Integrim, Arbër Ademi ka realizuar takim me Ambasadorin e Republikës së Kosovës, z. Florian Qehaja.

Zhvillimet e fundit politike në të dyja vendet dhe prioritetet e eurointegrimit ishin temat mbi të cilat diskutuan.

“Me ambasadorin Qehaja shkëmbyem përvojat tona lidhur me procesin integrues të vendit në Bashkimin Evropian, si dhe për zhvillimet e fundit politike në Republikën e Kosovës, stabiliteti i së cilës ka një rëndësi të madhe edhe për rajonin.

Republika e Maqedonisë së Veriut do ta mbështesë maksimalisht edhe në të ardhmen integrimin e Republikës së Kosovës në strukturat evropiane” – ka shkruar Ademi në faqen e tij në rrjetin social Facebook.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=690784705738464&set=pcb.690784889071779

Latest Posts

Shtëpia e Bardhë: Balona kineze përgjimi kanë fluturuar mbi pesë kontinente

Në të shkuarën katër balona spiune kineze kanë fluturuar mbi Shtetet e Bashkuara mbi vendndodhje që konsideroheshin “me interes për kinezët”, tha Pentagoni të...

Pas vizitës në Londër/ Zelensky mbërrin në Paris. Darkë pune me Macron e Scholz

Presidenti francez Emmanuel Macron ka mirëpritur mbrëmjen e kësaj të mërkure, presidentin ukrainas Volodymir Zelensky dhe kancelarin gjerman Olaf Scholz, për një darkë...