Afrim Gashi rikthehet në përqafim të Mickoskit dhe VMRO DPMNE

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski dhe ai i Alternativës, Afrim Gashi janë parë mbrëmjen e sotme në Kuvend. Gjatë daljes nga Kuvendi, kreu i...

Gashi drejtur Kurtit: Amerika Amerika tap n’karrigë të kryeministrit i harroj krejt


Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka ironizuar me kryeministrin Kurti, duke i përdorur metaforat e tij “Amerika Amerika, tap karriga e kryeministrit i harron krejt”.

Sipas Gashit, Kurti vazhdimisht kërkonte platformë për dialogun.

“Sa herë keni ardhur të raportoni për dialogun në këtë Kuvend”, ka thënë Gashi.

Gashi po ashtu ka kritikuar Kurtin edhe për qasjen në Veri.

“I shtruam rrugë 2-3 kilometra në Veri, amo bash hiq spo na intereson, me këtë merret ministri i Infrastrukturës”, ka thënë Gashi.

I ka thënë Kurti se ajo çfarë i intereson opozitës është qëndrimi i Kurtit si kryeministër për dialogun.

Latest Posts

Shtëpia e Bardhë: Balona kineze përgjimi kanë fluturuar mbi pesë kontinente

Në të shkuarën katër balona spiune kineze kanë fluturuar mbi Shtetet e Bashkuara mbi vendndodhje që konsideroheshin “me interes për kinezët”, tha Pentagoni të...

Pas vizitës në Londër/ Zelensky mbërrin në Paris. Darkë pune me Macron e Scholz

Presidenti francez Emmanuel Macron ka mirëpritur mbrëmjen e kësaj të mërkure, presidentin ukrainas Volodymir Zelensky dhe kancelarin gjerman Olaf Scholz, për një darkë...