Grubi: Ftoj edhe VMRO të kontribuoj në ndërtimin e Maqedonisë europiane

Në fjalimin e tij në foltoren e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka përmendur sërish rëndësinë e anëtarësimit të...

Greqia nuk gjen qetësi/ Goditet nga një tërmet i fuqishëm, ja sa ishte magnituda

Një tërmet i fortë, me intensitet 4.9 ballë të shkallës Rihter, është regjistruar pak më parë në Greqi.

 

Konkretisht tërmeti ka rënë në orën 10.06 me epiqendër në pjesën jugore të Evias, 8 kilometra në lindje të Zarakut.

 

Kathimerini raporton se tërmeti është ndjerë veçanërisht në Athinë. Ky tërmet ka pasuar lëkundjet e mëngjesit të sotëm.

 

Nga informacionet paraprake, ende nuk dihet nëse ka të lënduar apo dëme materiale, por lëkundjet e forta kanë shkaktuar panik te qytetarët.

 

Latest Posts

Vriten me thikë dy gra në një qendër myslimane në Portugali

I dyshuari për vrasjen me thikë të dy grave në një qendër myslimane ismailite në Lisbonë është qëlluar nga Policia portugeze.   Gratë ishin anëtare të...

Zenku – Aliu: Fronti pro-europian betonon bindjen e shumicës së shoqërisë për integrim në BE

“Ndikimi rus vërehet tek blloku politik maqedonas. VMRO-DPMNE dhe E majta dita ditës po izolohen. Informacionet flasin që ka deputetë nga VMRO-DPMNE me orientim...

Pas 3 muajsh konsultime/ Miratohet ligji për tatimin e profesioneve të lira

Pas 3 muajsh konsultime, projektligji për tatimin e profesioneve të lira u miratua në Komisionin e Ekonomisë, mes debatesh dhe kundërshtimesh nga ana e...