Agim Ademi e konfirmon: Kosovë-Izraeli, me praninë e publikut

Ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Izraelit, e planifikuar të zhvillohet më 12 nëntor në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë do të zhvillohet me praninë e...

TË FUNDIT

Panik në Bruksel, larje hesapesh mes bandave! Plagosen tre persona

Brukseli është tronditur sërish mbrëmjen e së mërkurës, ku si pasojë e të shtënave me armë kanë mbetur tre persona të plagosur.   Mediat belge...

Vrasja e adoleshentit 15 vite më parë nga policia ndez revoltat në Athinë e Selanik

Vrasja e një adoleshenti në greqi 15 vite më parë ka ndezur revoltat e rinisë në Athinë dhe Selanik këtë të mërkurë, në...

Salihu: Dikur Tetova konsiderohej si qytet i rinisë, sot i mbyllur për vet Tetovarët

Ish zëdhënësi i Qytetit të Shkupit, Valon Salihu ka lëshuar një kritikë në rrjetet sociale për udhëheqësinë aktuale të komunës së Tetovës të cilët së fundmi “uzurpuan” hapësirat e Qendrës Rinore “Social Cultural Space Tetova”, njofton indeks.mk

Salihu ka thënë se dikur Tetova ka qenë e hapur e mirëpritur studentët dhe rininë nga gjitha trojet shqiptare dhe  ka qenë shpresa e rinisë.

Shton se me veprimet e fundit të udhëheqësisë së komunës, rinisë dhe shpresës së tyre i është vendosur çelësi.

“Dikur Tetova konsiderohej si qytet i rinisë, i perspektivës, i universiteteve dhe i progresivitetit. Sot i vihet çelësi edhe shpresës së fundit të rinisë së këtij qyteti. Dikur i hapur për studentët e Shkupit, Prishtinës e Tiranës, sot i mbyllur për vet Tetovarët”, ka shkruar Salihu.

Ky reagim i ish zëdhënësit të Shkupit vjen pasi një nga bashkëpunëtorët më të afërt të Bilall Kasamit, Sedat Sulejmani “uzurpoi” dhe ndryshoi çelësin e objektit t ëish radio Tetovës e cila ka qenë hapsirë që është shfrytëzuar nga Qendra Rinore “Social Cultural Space Tetova”.

Latest Posts

Panik në Bruksel, larje hesapesh mes bandave! Plagosen tre persona

Brukseli është tronditur sërish mbrëmjen e së mërkurës, ku si pasojë e të shtënave me armë kanë mbetur tre persona të plagosur.   Mediat belge...

Vrasja e adoleshentit 15 vite më parë nga policia ndez revoltat në Athinë e Selanik

Vrasja e një adoleshenti në greqi 15 vite më parë ka ndezur revoltat e rinisë në Athinë dhe Selanik këtë të mërkurë, në...

Mos i humbisni

Moti i acartë shkakton 3 viktima në Gjermani

Prej disa ditësh Gjermani është “pushtuar” nga moti i acartë, dhe për pasojë tre persona kanë humbur jetën.   Gjithashtu prej 3 ditësh është i...

Frika nga një “Çernobil i ri”, ngrihet alarm për një rrjedhje në fabrikën e mbetje radioaktive

Sellafield, objekti bërthamor më i rrezikshëm i Evropës, ka një rrjedhje të përkeqësuar nga një kapanon i madh mbetjesh radioaktive që mund të rrezikojë...

Hamas: Mbi 60% e banesave në Gaza janë shkatërruar, rreth 50 mijë ton eksploziv goditën zonat e banuara

Rreth 61% e banesave në Gaza janë shkatërruar plotësisht, që nga nisja e luftës më 7 tetor. Nga 305 mijë njësitë e prekura,...