Grubi takon u.d. Ambasadorin Gjerman Otto Graf: Ndryshimet kushtetuese këtë vit!

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi, ka pritur në takim ushtruesin e...

Sulmet kibernetike/ Prokuroria e Tiranës ekzekuton urdhër-arreste për 5 punonjës të administratës

Prokuroria e Tiranës po ekzekuton urdhër arreste për pesë punonjës të administratës publike.

 

 

Urdhër arrestet janë lëshuar pë shpërdorim detyre pas sulmeve kibernetike.

 

 

Nuk bëhen të ditur ende identietetet e punonjësve.

 

Posted Under:

Tagged:

Latest Posts

Rikthimi i basteve online/ Fidel Ylli tregon detajet, si do procedohet në vazhdim dhe qëllimi i qeverisë

Rikthimi i basteve online është një ka temat që ka ngjallur mjaft debat në vendin tonë. Të shumtë janë ata që e kanë kritikuar...

Marrëveshja Kosovë – Serbi/ Franca e Gjermania bëjnë thirrje për zbatimin e saj

Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot, ka deklaruar se pret që Qeveria e Kosovës të nisë bisedimet për formimin e Asociacionit të komunave...