Talat Xhaferi: Me ligj zbatojmë kërkesat e kahmotshme të qytetarëve

Sonte, Bashkimi Demokratik për Integrim dhe kryetari Ali Ahmeti kanë mbajtur tubim në Çair në një pritje jashtëzakonisht e madhe nga aktivistët e BDI....

Zhvillimet në vend, Kurti ju jep llogari deputetëve në Kuvend


Kryeministri Kurti sot në interpelancë para deputetëve

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot do të dalë para deputetëve të Kuvendit të Kosovës, lidhur me situatën e krijuar në vend.

Kurti është ftuar në interpelancë nga deputetët e opozitës. Interpelanca do të mbahet nesër në orën 11:30.

Kështu ka njoftuar zyra për media e Kuvendit të Kosovës.

“Interpelancë me kryeministrin e Republikës së Kosovës, z. Albin Kurti për çështjen: Masat urgjente të Qeverisë së Republikës së Kosovës në raport me situatën e krijuar në vend”, thuhet në njoftim.

Latest Posts

Vizita e Xi Jinping në Moskë/ Blinken: Kina po mbulon diplomatikisht krimet e luftës së Rusisë

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken ka reaguar pas takimit mes presidentit kinez Xi Jinping me presidentin rus Vladimir Putin në Moskë. Sipas...

“Aktivisti” po shqyrtohet në KQZ/ Celibashi: Do marrim vendim

Komisioneri i KQZ, Ilirian Celibashi në emisionin Quo Vadis në Vizion Plus bëri me dije se institucioni që ai shqyrton ka marrë në vlerësim...