Grubi: Ftoj edhe VMRO të kontribuoj në ndërtimin e Maqedonisë europiane

Në fjalimin e tij në foltoren e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka përmendur sërish rëndësinë e anëtarësimit të...

SHBA porosi 1.2 miliardë dollarë për sisteme raketore anti-ajrore që do i dhurohen Ukrainës

Ushtria amerikane ka dhënë një porosi prej 1.2 miliardë dollarësh për Raytheon Technologies për prodhimin e gjashtë sistemeve raketore anti-ajrore Nasams të destinuara për në Ukrainë.

Këtë e bëri të ditur Pentagoni, siç raporton Guardian.

 

Shtetet e Bashkuara kishin miratuar dërgimin e tetë sistemeve raketore Nasams në Kiev për të ndihmuar forcat ukrainase të zmbrapsnin sulmet ruse me raketa dhe dron.

 

Ukraina mori dorëzimin e parë të dy sistemeve Nasams në nëntor.

 

Latest Posts

Vriten me thikë dy gra në një qendër myslimane në Portugali

I dyshuari për vrasjen me thikë të dy grave në një qendër myslimane ismailite në Lisbonë është qëlluar nga Policia portugeze.   Gratë ishin anëtare të...

Zenku – Aliu: Fronti pro-europian betonon bindjen e shumicës së shoqërisë për integrim në BE

“Ndikimi rus vërehet tek blloku politik maqedonas. VMRO-DPMNE dhe E majta dita ditës po izolohen. Informacionet flasin që ka deputetë nga VMRO-DPMNE me orientim...

Pas 3 muajsh konsultime/ Miratohet ligji për tatimin e profesioneve të lira

Pas 3 muajsh konsultime, projektligji për tatimin e profesioneve të lira u miratua në Komisionin e Ekonomisë, mes debatesh dhe kundërshtimesh nga ana e...