Grubi takon u.d. Ambasadorin Gjerman Otto Graf: Ndryshimet kushtetuese këtë vit!

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi, ka pritur në takim ushtruesin e...

U vra nga burri në oborrin e martenitetit/ Viktima e martuar me autorin vetëm tre muaj, familjari nxjerr detajet

Një nga familjarët e Hamide Magashit që u vra mbrëmjen e sotme nga ish-bashkëshorti ka deklaruar për mediat se 35-vjeçarja do të lindte nesër.

 

Rexhep Brahimi është shprehur se e reja kishte qëndruar e martuar rreth 3-4 muaj e më pas ishte ndarë nga Sokol Halili, i cili dyshohet se është autor i ngjarjes së rëndë që ka tronditur vendin.

Ka qenë e martuar në Godanc, nja 3-4 muaj e martuar. Ka pasur mosmarrëveshje me burrë e me familje, diçka s’janë ra razi edhe mes policisë, mes socialit, u nda. Ka qëndruar në shtëpi të vetën deri tash kur i ka ardhur koha për lindje. Tash ka ardhur koha me lindë. Ka qenë e martuar, 3-4 muaj ka ndenjur të burri. Policia krejt e ka ditë rastin, se nëpërmjet policisë u nda kjo çikë”, ka thënë ai, raporton Kosovapress.

 

 

 

 

Sipas tij, ditëve të fundit, ajo nuk kishte kishte treguar nëse ka pasur kërcënime nga bashkëshorti i saj me të cilin ishte në proces divorci.

Latest Posts

Rikthimi i basteve online/ Fidel Ylli tregon detajet, si do procedohet në vazhdim dhe qëllimi i qeverisë

Rikthimi i basteve online është një ka temat që ka ngjallur mjaft debat në vendin tonë. Të shumtë janë ata që e kanë kritikuar...

Marrëveshja Kosovë – Serbi/ Franca e Gjermania bëjnë thirrje për zbatimin e saj

Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot, ka deklaruar se pret që Qeveria e Kosovës të nisë bisedimet për formimin e Asociacionit të komunave...