Agim Ademi e konfirmon: Kosovë-Izraeli, me praninë e publikut

Ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Izraelit, e planifikuar të zhvillohet më 12 nëntor në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë do të zhvillohet me praninë e...

TË FUNDIT

Të shtëna me armë pranë Universitetit të Nevadës në SHBA, raportohet për viktima

Të shtëna me armë janë regjistruar ditën e mërkurë në Universitetin e Nevadës në Las Vegas, ku raportohet se ka patur disa persona...

Panik në Bruksel, larje hesapesh mes bandave! Plagosen tre persona

Brukseli është tronditur sërish mbrëmjen e së mërkurës, ku si pasojë e të shtënave me armë kanë mbetur tre persona të plagosur.   Mediat belge...

Drejtori Ahmeti priti në takim homologun kosovar, Kaçuri

Drejtori i Fondit për sigurim shëndetësor, Faton Ahmeti sot ka pritur në takim drejtorin e Fondit të shëndetësisë së Republikës së Kosovës, Bujar Kaçuci. Gjatë këtij takimi, Ahmeti dhe Kaçuri kanë diskutuar tema të ndryshme me qëllim të ngritjes dhe avancimit të shërbimeve të cilat mbulohen nga Fondi.

Sot, prita në takim delegacionin e Fondit të Shëndetësisë së Republikës së Kosovës udhëhequr nga Drejtori Bujar Kaçuri, Amir Keka Drejtor i departamentit të Farmacisë dhe Vlorat Gashi Diplomat pranë ambasadës së Kosovës në vendin tonë.

Në takim trajtuam dhe shtjelluam çështje nga më të ndryshmet me qëllim të ngritjes dhe avansimit të shërbimeve shëndetësore të cilat i mbulon Fondi Shëndetësorë.

U dakorduam që grupet e punës të krijojnë kushte për të nënshkruar memorandum bashkëpunimi për të intensifikuar marrëdhëniet profesionale dhe shkëmbyer përvojat institucionale.

E falemenderoj drejtorin Kuçuri dhe siguroj se ky takim do të ngrisë dyanshëm funksionalitetin e institucionit që përfaqësojmë.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=543054654498887&set=a.122951063175917

Latest Posts

Të shtëna me armë pranë Universitetit të Nevadës në SHBA, raportohet për viktima

Të shtëna me armë janë regjistruar ditën e mërkurë në Universitetin e Nevadës në Las Vegas, ku raportohet se ka patur disa persona...

Panik në Bruksel, larje hesapesh mes bandave! Plagosen tre persona

Brukseli është tronditur sërish mbrëmjen e së mërkurës, ku si pasojë e të shtënave me armë kanë mbetur tre persona të plagosur.   Mediat belge...

Mos i humbisni

Spasovski: Vanja ka vdekur nga plaga me armë zjarri, janë gjetur dy armë në afërsi të Shkupit

Ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski në një deklaratë të mbajtur mbrëmë në lidhje me pyetjen nëse Vanja, vajza 14-vjeçare, ka qenë e...

Moti i acartë shkakton 3 viktima në Gjermani

Prej disa ditësh Gjermani është “pushtuar” nga moti i acartë, dhe për pasojë tre persona kanë humbur jetën.   Gjithashtu prej 3 ditësh është i...

Frika nga një “Çernobil i ri”, ngrihet alarm për një rrjedhje në fabrikën e mbetje radioaktive

Sellafield, objekti bërthamor më i rrezikshëm i Evropës, ka një rrjedhje të përkeqësuar nga një kapanon i madh mbetjesh radioaktive që mund të rrezikojë...