“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Vela: Vuçiq s’do të shkojë në Tiranë për të larguar vëmendje


Blerim Vela, shefi i kabinetit të presidentes Vjosa Osmani, ka deklaruar se presidenti serb Aleksandër Vuçiq nuk do të marrë pjesë në këtë samit BE-Ballkani Perëndimor për të larguar vëmendjen nga emërimi i Aleksandar Vulin, si shef i shërbimit sekret serb, si dhe për mos vendosur sanksione ndaj Rusisë.

“Histeria e Vuçiqit është një përpjekje e dështuar për të fshehur arsyet e vërteta për refuzimin e pjesëmarrjes në samitin Bashkim Evropian dhe Ballkanit Perëndimor në Tiranë”, ka shkruar Vela.

“Shpërqendrimi i vëmendjes nga emërimi i Vulin, një shërbëtor rus, si shef i shërbimit sekret serb. Deklaratat e samitit kërkon nga vendet ballkanike, përfshirë edhe Serbinë, që të bashkohen BE-së në sanksionet kundër Rusisë”.

Vuçiq ka deklaruar sot se nuk do të marrë pjesë në samitin e Tiranës pasi kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka emeruar ministër për Kthim dhe Komunitete, Nenad Rashiq.

Latest Posts

Irani dënon me vdekje pesë persona që thotë se punuan për Izraelin

Një gjykatë në qytetin veriperëndimor të Iranit, Urmia, ka dënuar me vdekje pesë persona – katër burra dhe një grua – të cilët...

Shpërndanin drogra të forta në Tiranë/ Gjykata lë në burg 10 personat e arrestuar  (EMRAT)

Gjykata penale la në burg 10 personat e arrestuar ditën e djeshme, pasi shpërndanin drogëra të forta në ambiente të ndryshme të Tiranës.   Në...

Ngjarja tragjike në Tuz/ Iliri vrau Sheilën 19-vjeçare në sy të familjes pasi ajo i tha se nuk e donte më

Në Gjykatën e Lartë në Podgoricë, Ilir Gjokaj ka rrëfyer vrasjen e nëntëmbëdhjetëvjeçares Sheila Bakia para shtëpisë së saj në Tuzi, ku ka plagosur...