Agim Ademi e konfirmon: Kosovë-Izraeli, me praninë e publikut

Ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Izraelit, e planifikuar të zhvillohet më 12 nëntor në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë do të zhvillohet me praninë e...

TË FUNDIT

Kaosi në Kuvend, Salianji: Rama i vuri flakën parlamentit, po funksionojnë në kushtet e një junte

Pasi buxheti u votua nen për nen në 8 minuta, kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla mblli seancën plenare dhe tha se senca e radhës...

Të shtëna me armë pranë Universitetit të Nevadës në SHBA, raportohet për viktima

Të shtëna me armë janë regjistruar ditën e mërkurë në Universitetin e Nevadës në Las Vegas, ku raportohet se ka patur disa persona...

Aromë shqiptare në Botëror/ Shaqiri-Xhaka i presin “biletën” për në shtëpi Serbisë

Zvicra u bë skuadra e 16 dhe e fundit qê siguroi një bilete per ne fazen tjeter te Kupes se Botës.

Helvetet fituan 3 me 2 kunder Serbise dhe iu bashkian Brazilit si dy ekipet e kualifikuar nga Grupi G.

Nje ndeshje shume e bukur ajo mes Zvicres dhe Serbise, sfide e cila pati protagoniste lojtaret shqiptare Shaqiri dhe Xhaka.

I pari hapi serine e golave ne kete sfide pas nje gjuatje me te majten, ndersa Xhaka, kapiteni j Zvicres u perplas disa here me futbollistet serbe ne disa momente te forta tensioni.

Sa i takon kronikes, pas golit te Shaqirit, ballkanasit permbysen gjithcka duke shenuar me Mitrovic dhe Vlahovic. Madje ky i fundit gjate festimeve tregoi me dore organet gjenitale.

Mirepo ne fundin e pjeses se pare, Emboli barazoi rezultatin.

Ne startin e pjeses se dyte Freuller kaloi helvetet ne avantazh, te cilin ata e ruajten deri ne fund, duke i treguar deren Serbise per te dytin edicion radhazi te Kupes se Botes. Edhe ne 2018 Shaqiri dhe Xhaka me dy golat e tyre e nxirrnin jashte nga faza e grupeve Serbine.

Ne takimin tjeter Kameruni fitoi 1 me 0 ndaj Brazilit me nje gol te Abubakar ne minuten e 92, fitore qe nuk vlejti per asgje.

Brazili kryesues i grupit do te luaje ndaj Korese se Jugut, ndersa Zvicra kunder Portugalise.

 

 

 

 

 

 

Latest Posts

Kaosi në Kuvend, Salianji: Rama i vuri flakën parlamentit, po funksionojnë në kushtet e një junte

Pasi buxheti u votua nen për nen në 8 minuta, kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla mblli seancën plenare dhe tha se senca e radhës...

Të shtëna me armë pranë Universitetit të Nevadës në SHBA, raportohet për viktima

Të shtëna me armë janë regjistruar ditën e mërkurë në Universitetin e Nevadës në Las Vegas, ku raportohet se ka patur disa persona...

Mos i humbisni

Dosja e Prokurorisë: Liridona Ademaj u qëllua me armë nga afërsia

Detaje të reja po dalin rreth ngjarjes tragjike e cila ndodhi në orët e mbrëmjes së 29 nëntorit, datë kjo në të cilën u...

Në tubimin e partisë së Daçiqit në Bllacë këndohet “Vuçiq o p****”

Një video nga Bllaca ku Vuçiqi fyhet rëndë tronditi koalicionin dhjetëvjeçar PPS-PSS, socialistët kërkojnë falje për videon dhe thonë se janë partner besnik. A...

Spasovski: Vanja ka vdekur nga plaga me armë zjarri, janë gjetur dy armë në afërsi të Shkupit

Ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski në një deklaratë të mbajtur mbrëmë në lidhje me pyetjen nëse Vanja, vajza 14-vjeçare, ka qenë e...

Moti i acartë shkakton 3 viktima në Gjermani

Prej disa ditësh Gjermani është “pushtuar” nga moti i acartë, dhe për pasojë tre persona kanë humbur jetën.   Gjithashtu prej 3 ditësh është i...