Afrim Gashi rikthehet në përqafim të Mickoskit dhe VMRO DPMNE

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski dhe ai i Alternativës, Afrim Gashi janë parë mbrëmjen e sotme në Kuvend. Gjatë daljes nga Kuvendi, kreu i...

Skandal në Botëror/ Vlahoviç gjest të turpshëm pas golit ndaj Zvicrës

Ashtu sikurse edhe pritej dueli Serbi-Zvicer në Kupen e Botes nuk mund te luhej pa tension, polemika dhe gjeste anti Fair-Play.

 

Dusan Vlahovic ne rastin e golit te avantazhit momental 2 me 1 shenuar ne pjesen e pare ka festuar ne menyre te turpshme.

 

Sulmuesi i Juventusit festoi duke prekur me dore organet gjenitale.

 

Nje gjest skandaloz, te cilin vetem Vlahovic mund ta shpjegoje nese ishte me kundershtaret dhe tifozet helvete apo kishte nje synim tjeter ky festim aspak i hijshem.

 

Para kesaj sfide shume shqiptare me flamunj kuqezi nuk jane lejuar te futen ne stadium.

 

Kujtojme se kjo perballje edhe ne boterorin e 2018 prodhoi polemika pasi dy shqiptaret Shaqiri dhe Xhaka ne golat e tyre festuan duke bere simbolin e shqiponjes, pjese e identitetit shqiptar, dhe per kete arsye u ndeshkuan nga Fifa.

Latest Posts

Shtëpia e Bardhë: Balona kineze përgjimi kanë fluturuar mbi pesë kontinente

Në të shkuarën katër balona spiune kineze kanë fluturuar mbi Shtetet e Bashkuara mbi vendndodhje që konsideroheshin “me interes për kinezët”, tha Pentagoni të...

Pas vizitës në Londër/ Zelensky mbërrin në Paris. Darkë pune me Macron e Scholz

Presidenti francez Emmanuel Macron ka mirëpritur mbrëmjen e kësaj të mërkure, presidentin ukrainas Volodymir Zelensky dhe kancelarin gjerman Olaf Scholz, për një darkë...