Afrim Gashi rikthehet në përqafim të Mickoskit dhe VMRO DPMNE

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski dhe ai i Alternativës, Afrim Gashi janë parë mbrëmjen e sotme në Kuvend. Gjatë daljes nga Kuvendi, kreu i...

I riu pranon se ka vjedhur autoambulancën

18-vjepari D.N. nga Koçani ka pranuar se ka vjedhur autoambulancën nga Emergjenca Mjekësore në Koçani, përcjell TV21. Siç informon MPB, autoambulanca është gjetur dje në ora 08:30 në rrugën “Kirili dhe Metodi” ndërsa i riu në bisedë informative ka pranuar edhe dy vjedhje tjera.

“Janë zbardhur edhe veprat penale “vjedhja e rëndë” e një kompjuteri dhe “vjedhja e një mjeti motorik” “Opel Corsa”, të kryera më parë. Në një bisedë zyrtare në stacionin e policisë D.N. i ka pranuar veprat, ndërsa kompjuteri i sekuestruar dhe automjeti i tipit “Opel Corsa” është gjetur dhe i është kthyer pronarëve”, thonë mes tjerash nga MPB.

Latest Posts

Shtëpia e Bardhë: Balona kineze përgjimi kanë fluturuar mbi pesë kontinente

Në të shkuarën katër balona spiune kineze kanë fluturuar mbi Shtetet e Bashkuara mbi vendndodhje që konsideroheshin “me interes për kinezët”, tha Pentagoni të...

Pas vizitës në Londër/ Zelensky mbërrin në Paris. Darkë pune me Macron e Scholz

Presidenti francez Emmanuel Macron ka mirëpritur mbrëmjen e kësaj të mërkure, presidentin ukrainas Volodymir Zelensky dhe kancelarin gjerman Olaf Scholz, për një darkë...