Drama e Jeton Nezirajt, ndër përkthimet më të mira në maqedonisht

“Ballkan Bordelo” nga Jeton Neziraj, është njëra nga tri veprat e autorëve ballkanikë që është përzgjedhur për botim në gjuhën maqedonase. Përkthimin e kësaj drame...

Kush mori pjesë në varrimin e Sokol Halilit, që vrau gruan shtatzënë dhe më pas vetën?


Sokol Halili është burri i cili dyshohet se e vrau ish-bashkëshorten e tij, Hamiden.

Ai më pas bëri vetëvrasje, për të mos u dorëzuar në polici, përcjell ORAinfo.

Familja e tij, njoftoi dje, se varrimi i Sokolit do të bëhet sot, por asnjë pamje nuk doli nga atje.

Nuk dihet se si eci ceremonia e varrimit të tij dhe se kush mori pjesë në këtë ceremoni.

Latest Posts

Grubi priti në takim Xhaçkën: Integrimi në BE interes i shtetit dhe qytetarëve

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi priti në takim ministren për Europë...

Gjermania i dorëzon Ukrainës 18 tanke Leopard 2

Forcat e armatosura të Ukrainës kanë marrë 18 tanke moderne luftarake Leopard 2A6 nga Gjermania, konfirmoi të hënën kancelari Olaf Scholz gjatë një konference...

Ministrja gjermane: Duhet të nisë rindërtimi i Ukrainës

Ministrja gjermane për Zhvillim, Svenja Schulze, ka thënë se duhet të nisin përgatitjet për rindërtim të Ukrainës dhe riparim të dëmeve të luftës.   Ajo i...