Afrim Gashi rikthehet në përqafim të Mickoskit dhe VMRO DPMNE

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski dhe ai i Alternativës, Afrim Gashi janë parë mbrëmjen e sotme në Kuvend. Gjatë daljes nga Kuvendi, kreu i...

Reshje e stuhi në jugun e Italisë/ Shirat shkaktojnë përmbytje e dëme të mëdha

Moti i keq ka përfshirë sërish Italinë. Më problematike situata paraqitet në provincën e  Mesinës dhe Sicilisë. Pamjet tregojnë  se  uji ka vërshuar  brenda banesave dhe dyqaneve.

 

Një automjet  ka rënë në humnerë nga uji i rrëmbyeshëm dhe stuhia e fortë.

 

Reshjet e shiut  kanë izoluar disa persona në banesa dhe automjete, teksa po punohet për shpëtimin e tyre. Në disa zona janë shkaktuar rrëshqitje dheu  dhe ndërprerje të energjisë elektrike.

 

Për shkak të motit të keq, u mbyll edhe një pjesë e autostradës Palermo-Messina. Autoritetet bëjnë thirrje për kujdes maksimal. Fatmirësisht deri më tani nuk raportohet për persona të lënduar.

Latest Posts

Shtëpia e Bardhë: Balona kineze përgjimi kanë fluturuar mbi pesë kontinente

Në të shkuarën katër balona spiune kineze kanë fluturuar mbi Shtetet e Bashkuara mbi vendndodhje që konsideroheshin “me interes për kinezët”, tha Pentagoni të...

Pas vizitës në Londër/ Zelensky mbërrin në Paris. Darkë pune me Macron e Scholz

Presidenti francez Emmanuel Macron ka mirëpritur mbrëmjen e kësaj të mërkure, presidentin ukrainas Volodymir Zelensky dhe kancelarin gjerman Olaf Scholz, për një darkë...