Afrim Gashi rikthehet në përqafim të Mickoskit dhe VMRO DPMNE

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski dhe ai i Alternativës, Afrim Gashi janë parë mbrëmjen e sotme në Kuvend. Gjatë daljes nga Kuvendi, kreu i...

Anglia likujdon Senegalin; tani supersfida me Francën në çerekfinale

Anglia fitoi lehtësisht 3-0 ndaj Senegalit dhe siguroi një biletë për në cerekfinale.

 

Tashmë djemtë e Gareth Southgate do të përballen me Francën në fazën tjetër.

 

Tre Luanët e nisën ndeshjen me ritme te ulta dhe pse qëllimet i kishin mjaftë rë qarta.

 

Senegali nga ana tjetër ishte i mbyllur në prapavijë duke lënë shumë pak hapësira.

 

Megjithatë, rezultati u zhbllokua në minutën e 38 nga një aksion i shpejtë i anglezëve , Henderson ishte ai që nuk gaboi duke dërguar topin në rrjetë.

 

Ndërkohë anglezët nuk e lanë me kaq dhe në minutat shtesë të pjesës së parë shënuan edhe golin e dytë me anë të kapitenit Harry Kane.

 

Në episodin e dytë anglezet trefishuan shifrat me një gol të Sakas .Talenti i Arsenalit realizoi edhe golin e tij të tretë në këtë Botëror.

 

Ndeshja nuk pati më histori dhe u mbyll me festën e anglezëve, të cilët i pret një finale e parakoshme perballë gjelave të Francës.

Latest Posts

Shtëpia e Bardhë: Balona kineze përgjimi kanë fluturuar mbi pesë kontinente

Në të shkuarën katër balona spiune kineze kanë fluturuar mbi Shtetet e Bashkuara mbi vendndodhje që konsideroheshin “me interes për kinezët”, tha Pentagoni të...

Pas vizitës në Londër/ Zelensky mbërrin në Paris. Darkë pune me Macron e Scholz

Presidenti francez Emmanuel Macron ka mirëpritur mbrëmjen e kësaj të mërkure, presidentin ukrainas Volodymir Zelensky dhe kancelarin gjerman Olaf Scholz, për një darkë...