Afrim Gashi rikthehet në përqafim të Mickoskit dhe VMRO DPMNE

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski dhe ai i Alternativës, Afrim Gashi janë parë mbrëmjen e sotme në Kuvend. Gjatë daljes nga Kuvendi, kreu i...

Lumir Abdixhiku në Hamburg me Von Cramon: Aty takuam profesionistë shqiptarë


Abdixhiku në Hamburg me Von Cramon: Aty takuam profesionistë shqiptarë.

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku së bashku me Raportuesen e Parlamentit Evropian për Kosovë, Viola Von Cramon, mbrëmë kanë qenë në Hamburg, si mysafirë folës në ngjarjen e organizuar nga shoqata e këtij qyteti ’Oda e.V.’

Abdixhiku përmes një postimi ka thënë se kanë takuar profesionistë shqiptarë pjesë e jetës publike në Hamburg.

“Aty takuam profesionistë shqiptarë pjesë e jetës publike në Hamburg. Ishin profesionistë të dalluar nga fusha e mjekësisë, programimit, drejtësisë, ushtrisë e sektori privat. Një potencial të tillë e kemi detyrim ta mbajmë të lidhur me Republikën tonë. Kosova ka shumë dije, profesionalizëm e pasuri njerëzore në çdo qytet evropian. Si LDK, këtë potencial duam ta përfshijmë në çdo nivel tonin politik”, thuhet në postimin e tij.

Latest Posts

Shtëpia e Bardhë: Balona kineze përgjimi kanë fluturuar mbi pesë kontinente

Në të shkuarën katër balona spiune kineze kanë fluturuar mbi Shtetet e Bashkuara mbi vendndodhje që konsideroheshin “me interes për kinezët”, tha Pentagoni të...

Pas vizitës në Londër/ Zelensky mbërrin në Paris. Darkë pune me Macron e Scholz

Presidenti francez Emmanuel Macron ka mirëpritur mbrëmjen e kësaj të mërkure, presidentin ukrainas Volodymir Zelensky dhe kancelarin gjerman Olaf Scholz, për një darkë...