“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Shkupi mbetet i paralizuar, vazhdojnë bllokadat e transportuesve privatë

Shkupi edhe gjatë ditës së sotme mbetet i bllokuar nga transportuesit privatë, të cilët nuk lëshojnë pe dhe janë të vendosur që bllokadën ta vazhdojnë deri në përmbushjen e kërkesave të tyre, gjegjësisht shlyerjes së borxhit nga Qyteti i Shkupit.

Për momentin mbeten të bllokuara udhëkryqi tek Q.T. “Mavrovasja”, aiatë afër Kryqit të Kuq si dhe rruga “Ilindenska”, prej tek Fontana e Parkut të Qytetit e deri tek salla Boris Trajkovski, por nuk përjashtohet mundësia e zgjerimit të tyre edhe në udhëkryqet tjera të kryeqendrës.

Transportuesit privat thonë se nuk kanë zgjidhje tjetër për të marrë paratë që i kanë punuar.

Derisa sjelljen e kryetares së Qytetit të Shkupit, Danella Arsovska e vlerësojnë si të papërgjegjshme dhe dëshpëruese.

Latest Posts

Ngjarja tragjike në Tuz/ Iliri vrau Sheilën 19-vjeçare në sy të familjes pasi ajo i tha se nuk e donte më

Në Gjykatën e Lartë në Podgoricë, Ilir Gjokaj ka rrëfyer vrasjen e nëntëmbëdhjetëvjeçares Sheila Bakia para shtëpisë së saj në Tuzi, ku ka plagosur...

Nën betim, Boris Johnson mohon se ka gënjyer për festat në pandemi

Ish-kryeministri britanik, Boris Johnson, ka insistuar “me dorë në zemër” se nuk i ka gënjyer kurrë ligjvënësit për disa festa që janë mbajtur gjatë...

Pritshmëritë nga marrëveshja për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë – Serbi

Fundjavën që shkoi Kosova dhe Serbia u pajtuan në Ohër mbi zbatimin e një plani evropian për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet tyre. E mirëpritur në...