Afrim Gashi rikthehet në përqafim të Mickoskit dhe VMRO DPMNE

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski dhe ai i Alternativës, Afrim Gashi janë parë mbrëmjen e sotme në Kuvend. Gjatë daljes nga Kuvendi, kreu i...

Sulm me armë në Qendrën Tregtare në Fushë Topanë të Shkupit, digjen bankomate

Një sulm i armatosur ka ndodhur herët në mëngjes para orës 06:00 në Qendrën Tregtare “Point Retail Park” në Fushë Topanë të Shkupit.

“Disa persona kanë kërcënuar me armë rojen e ndërtesës dhe më pas i kanë vënë flakën disa bankomatëve ATM që ndodheshin në objektin e biznesit”, njoftoi MPB duke bërë të ditur se po ndërmerren masa për zbardhjen e rastit.

Latest Posts

Shtëpia e Bardhë: Balona kineze përgjimi kanë fluturuar mbi pesë kontinente

Në të shkuarën katër balona spiune kineze kanë fluturuar mbi Shtetet e Bashkuara mbi vendndodhje që konsideroheshin “me interes për kinezët”, tha Pentagoni të...

Pas vizitës në Londër/ Zelensky mbërrin në Paris. Darkë pune me Macron e Scholz

Presidenti francez Emmanuel Macron ka mirëpritur mbrëmjen e kësaj të mërkure, presidentin ukrainas Volodymir Zelensky dhe kancelarin gjerman Olaf Scholz, për një darkë...