“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Surpriza, Maroku në çerekfinale/ Edhe Spanja eliminohet nga pika e bardhë e penalltive

Marokenët vijojnë  të suprizojnë në kupën e botës,duke prerë një biletë për në çerekfinale përballë Spanjës.

 

 

Koha e rregullt përfundoi në barazim pa gola .Edhe pse ndeshja ishte mjaft e luftuar nga të dyja palët, gjatë 90 minutave lojë u evidentuan raste të rrezikshme nga spanjollët dhe marokenët ,por nuk u prodhua asnjë gol.

 

 

Kombëtarja afrikane ka bërë një edicion mjaftë pozitiv dhge në fazën e grupeve ku deri më tani nuk ka pësuar asnjë humbje.

 

 

Spanjollët nga ana tjetër duket sikur i zuri mallkimi i gjermanëve dhe nuk mundën të kalonin në fazën tjetër.

 

 

Dueli shkoi në shtesa aty ku marokenët humbën një mundësi të artë me  Cheddira i cili nuk e shfrytëzojë si duhet. Megjithatë nuk kishte histori.

 

 

Llotaria e penalltive vendosi gjithçka ,mbi fatin e skuadrave.

 

 

I pari që gjuajti nga pika e bardhë për spanjollët ishte lojtari i psg Sarabia  i cili gaboi,duke vijuar edhe me Soler dhe Buskets ,të cilët dështuan.

 

 

Kombëtarja afrikane realizojë saktë nga pika e bardhë duke përmbushur kështu misionin e saj.

 

 

Marokenët do të presin të mësojnë kundërshtarin nga cifti Zvicër – Portugali që do të luaj në orën 20.

 

 

 

Latest Posts

Ngjarja tragjike në Tuz/ Iliri vrau Sheilën 19-vjeçare në sy të familjes pasi ajo i tha se nuk e donte më

Në Gjykatën e Lartë në Podgoricë, Ilir Gjokaj ka rrëfyer vrasjen e nëntëmbëdhjetëvjeçares Sheila Bakia para shtëpisë së saj në Tuzi, ku ka plagosur...

Nën betim, Boris Johnson mohon se ka gënjyer për festat në pandemi

Ish-kryeministri britanik, Boris Johnson, ka insistuar “me dorë në zemër” se nuk i ka gënjyer kurrë ligjvënësit për disa festa që janë mbajtur gjatë...

Pritshmëritë nga marrëveshja për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë – Serbi

Fundjavën që shkoi Kosova dhe Serbia u pajtuan në Ohër mbi zbatimin e një plani evropian për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet tyre. E mirëpritur në...