Bekteshi – Shaqiri: Më ndryshimet kushtetuese do të ndryshohet dhe e ardhmja e vendit

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti sonte ka vazhduar takimin me qytetarët e komunës së Jegunovcës. Para të pranishmëve krahas kryetarit Ahmeti, fjalim rasti kanë...

Arrestohen dy dhunues nga Shkupi

Dy persona janë arrestuar mbrëmë në rajonin e Shkupit pasi dyshohen se kanë sulmuar fizikisht një person tjetër, duke i shkaktuar lëndime të rënda trupore.

“Zyrtarët policorë nga Njësiti policor për intervenim në SPB Shkup kanë privuar nga liria V.P (36) nga fshati Sopishtë, Shkup dhe J.P (34) nga Shkupi. Ata dyshohen se më datë 07.12.2022, në rrugën ‘Hristo Tatarçev’ në Shkup, së bashku me një person tjetër kanë sulmuar fizikisht A.A nga Shkupi dhe i kanë shkaktuar lëndime të rënda trupore. Personat janë ndaluar në komisariat dhe në intervistë zyrtare kanë pranuar krimin. Për ngjarjen është njoftuar Prokurori Publik dhe pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tyre do të bëhet kallëzim nga neni 386 i Kodit Penal”, thonë nga MPB.

Latest Posts

Arrestohet Alda Klosi, ish-zyrtarja e lartë së cilës pastruesja i vodhi qindra mijëra euro

Arrestohet nga policia nga Tirana Alda Klosi, ish-drejtoresha e koncesioneve në Ministrinë e Ekonomisë. Ish-zyrtarja e lartë, e cila ka qene edhe shefe kabineti...

Scholz: Qeveria gjermane do të vazhdojë të punojë ngushtë me Melonin

Qeveria gjermane dëshiron të vazhdojë bashkëpunimin e saj të ngushtë me udhëheqjen e re italiane nën kryeministren e djathtë Giorgia Meloni, deklaroi kancelari...

BE përgatit më shumë sanksione ndaj Rusisë; Kremlini, gati për sulm

Bashkimi Evropian do të prezantojë paketën e tij të 10-të të sanksioneve kundër Rusisë më 24 shkurt, për të shënuar përvjetorin e agresionit të...