“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Argjentina triumf dramatik pas penalltive ndaj Holandës, shkon në gjysmëfinale

Argjentina iu bashkua Kroacisë në gjysmëfinalet e Kupës së Botës.

 

 

Albicelestët triumfuan vetem pas penalltive ndaj “tulipaneve” ne nje duel vërtet dramatik.

 

 

Molina në pjesën e parë dhe Messi në minuten e 73 i çuan shifrat deri nē 2 me 0.

 

Mirepo heroi momental i Holandes ishte Werghost qē u fut si zevendesues dhe shenoi dy gola ne minuten e 84 dhe në minuten e 10 shtesë.

 

 

Sfida shkoi nē shtesë, teksa ne të dytën Argjentina j shkoi afer golit te kualifikimit ne disa raste por pa ia dale mbane.

 

 

Tek penalltit hero i Argjentines ishte Emiljano Martinez qe priti dy penallti.

 

Gjuajtjen vendimtare qe coi Argjentinen ne gjysmefinale e realizoi Lautaro Martinez. Ne gjysmefinale tani do te kene perballe Kroacine.

Latest Posts

Nga emigrantët e paligjshëm tek siguria kibernetike, zbardhet takimi Rama-Sunak

Takimi mes kryeministrit Edi Rama dhe homologut të tij britanik, Rishi Sunak është zbardhur përmes një deklarate të përbashkët për mediat.   Në deklaratën e publikuar...

Sondazhet: Mbështetja për Biden drejt rënies

Mbështetja për presidentit Joe Biden ka shënuar një rënie të vogël krahasuar me një muaj më parë, duke ju afruar nivelit më të ulët...

Berisha prezanton kandidatin për Burrelin: Bojkoti i zgjedhjeve vendore, gabim që nuk përsëritet

Kreu i “Foltores”, Sali Berisha edhe këtë të enjte ka vijuar prezantimin e kandidatëve të tij për zgjedhjet vendore të 14 majit. Këtë herë...