Uniformat e Policisë edhe në gjuhën shqipe, Grubi: Mision i kryer me sukses

Në Maqedoninë e Veriut ka hyrë në fuqi Dekreti për uniformat e policisë, të cilin Qeveria e miratoi para një viti në bazë të...

Botërori, ikin edhe dy trajnerë/ Louis Van Gaal dhe Tite largohen pas dështimit në Katar

Louis Van Gaal largohet nga Holanda pas eliminimit nga Botërori. Argjentina bëri që trajneri i Holandës të japë dorëheqjen disa orë pas përballjes në Katar, ku skuadra doli me barazim 2-2 nga minutat e rregullta, por u mund me penallti.

 

 

Tashmë nga 1 janari në krye të Holandës do të ulet Ronald Koeman.

 

 

Ndërkohë edhe Brazili largoji trajnerin Tite. Pas eliminimit befasues nga Kroacia me penallti 4 me 2, në konferencën e shtypit Tite konfirmuar se nuk do të drejtojë më skuadrën.

 

 

Tite ka qenë në drejtimin e ekipit kombëtar të Brazilit që prej vitit 2016. Ai e udhëhoqi ekipin brazilian në 81 ndeshje, ku fitoi 60 prej tyre, 15 doli barazim dhe humbi 6.

 

 

Megjithatë akoma nuk është vendosur se kush do të jetë zëvendësuesi i tij për të udhëhequr yjet Brazilian.

Latest Posts

Ministrja gjermane: Duhet të nisë rindërtimi i Ukrainës

Ministrja gjermane për Zhvillim, Svenja Schulze, ka thënë se duhet të nisin përgatitjet për rindërtim të Ukrainës dhe riparim të dëmeve të luftës.   Ajo i...

Drama e Jeton Nezirajt, ndër përkthimet më të mira në maqedonisht

“Ballkan Bordelo” nga Jeton Neziraj, është njëra nga tri veprat e autorëve ballkanikë që është përzgjedhur për botim në gjuhën maqedonase. Përkthimin e kësaj drame...

Uniformat e Policisë edhe në gjuhën shqipe, Grubi: Mision i kryer me sukses

Në Maqedoninë e Veriut ka hyrë në fuqi Dekreti për uniformat e policisë, të cilin Qeveria e miratoi para një viti në bazë të...