“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Kapen 53 mijë euro dhe 10 mijë dollarë false, arrestohen dy persona


Arrestohen dy persona, kapen 53 mijë euro dhe 10 mijë dollarë false.
mkhgkkkkkk ka bërë të ditur se ka arrestuar dy persona, pasi të njëjtit dyshohet se tentuan t’i vënë në qarkullim para të falsifikuara në vlerë prej 53 mijë euro dhe 10 mijë dollarë amerikan.

Sipas njoftimit të policisë, të dyshuarit, njëri është shtetas i Kosovës, teksa tjetri i Maqedonisë së Veriut.

“Të dyshuarit ishin duke tentuar t’i vejnë në qarkullim një shumë të parave të falsifikuara me vlerë të përgjithshme prej 53100 (pesëdhjetë e tremijë e njëqind euro) sidhe 10000 (dhjetë mijë dollarë amerikan)”, thuhet në njoftim.

Gjatë operacionit policor, si prova materiale që do të përdoren në procedurë të mëtejme, janë sekuestruar:

700×50 € = 35000 €,181×100 € =18100 €,100×100 $ dollarë amerikan,2 vetura dhe3 telefona.
Të gjitha veprimet janë kryer me autorizimin e kryeprokurorit të Prokurorisë Themelore të Ferizaj me vendimin e të cilit të dyshuarve u është shqiptuar masa e ndalimit prej 48 orëve.

Latest Posts

Nën betim, Boris Johnson mohon se ka gënjyer për festat në pandemi

Ish-kryeministri britanik, Boris Johnson, ka insistuar “me dorë në zemër” se nuk i ka gënjyer kurrë ligjvënësit për disa festa që janë mbajtur gjatë...

Pritshmëritë nga marrëveshja për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë – Serbi

Fundjavën që shkoi Kosova dhe Serbia u pajtuan në Ohër mbi zbatimin e një plani evropian për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet tyre. E mirëpritur në...