Grubi takon u.d. Ambasadorin Gjerman Otto Graf: Ndryshimet kushtetuese këtë vit!

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi, ka pritur në takim ushtruesin e...

Maroku në histori/ Eleminon Portugalinë dhe kalon në gjysmëfinale

Maroku shkroi historinë duke u bërë skuadra e parë afrikane që kualifikohet për në gjysmëfinalet e Kupës së Botës.

 

 

Pas Spanjës, ata eleminuan në çerekfinale Portugalinë favorite duke siguruar një biletë për në gjysmëfinale.

 

 

Suksesi 1-0 u sigurua falë një goli me kokë në funsin e pjesës së parë nga El Nesiri.

 

 

Pavarësisht përpjekjeve maksimale në pjesën e dytë dhe aktivizimit edhe të Ronaldos dhe Leaos, luzitanët nuk mundën të barazonin.

 

 

Ronaldo u largua në lot drejt dhomave të zhveshjes.

 

 

Ndërsa maroku, në gjysmëfinale do të presë fituesen e çiftit Angli-Francë.

Latest Posts

Rikthimi i basteve online/ Fidel Ylli tregon detajet, si do procedohet në vazhdim dhe qëllimi i qeverisë

Rikthimi i basteve online është një ka temat që ka ngjallur mjaft debat në vendin tonë. Të shumtë janë ata që e kanë kritikuar...

Marrëveshja Kosovë – Serbi/ Franca e Gjermania bëjnë thirrje për zbatimin e saj

Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot, ka deklaruar se pret që Qeveria e Kosovës të nisë bisedimet për formimin e Asociacionit të komunave...