Drama e Jeton Nezirajt, ndër përkthimet më të mira në maqedonisht

“Ballkan Bordelo” nga Jeton Neziraj, është njëra nga tri veprat e autorëve ballkanikë që është përzgjedhur për botim në gjuhën maqedonase. Përkthimin e kësaj drame...

Meta kundër Portit të Durrësit: Projekti është pastrim parash, po falet prona e shqiptarëve

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta e ka quajtur ndërtimin e portit të ri të Durrësit një skemë të pastër të pastrimit të parave.

 

Sipas Metës, projekti është fituar nga kompani guaskë dhe ka në fokus grabitjen e pronës publike për të ndërtuar pallate.

 

ILIR META- KRYETAR I PARTISE SE LIRISE

Është e qartë qse projekti nuk është strategjik dhe aspak turistik. Por një pastrim i qartëparash duke grabitur pronën e shqiptarëve.

 

Meta akuzoi kryeministrin Rama si organizatorin kryesor dhe përfituesin vetëm të kësaj “grabitjeje”  të portit kombëtar. Ai tha se Rama e ka shëndruar Durrësin në një ccerdhe të krimit të organizuar dhe korrupsionit.

 

820 mijë metra katrorë me vlerë qindra million euro. Po shiten apartamente ne ajer. Po falen 300 mln euro taksa. Apratametet e Edi Ramës do përjashtohen nga kjo taksë. Është skeme e pastër e pastrimit të parave.

 

Deklaratat Ilir Meta i bëri nga Durrësi gjatë një takimi të zhvilluar me strukturat e Partisë së Lirisë.

Latest Posts

Grubi priti në takim Xhaçkën: Integrimi në BE interes i shtetit dhe qytetarëve

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi priti në takim ministren për Europë...

Gjermania i dorëzon Ukrainës 18 tanke Leopard 2

Forcat e armatosura të Ukrainës kanë marrë 18 tanke moderne luftarake Leopard 2A6 nga Gjermania, konfirmoi të hënën kancelari Olaf Scholz gjatë një konference...

Ministrja gjermane: Duhet të nisë rindërtimi i Ukrainës

Ministrja gjermane për Zhvillim, Svenja Schulze, ka thënë se duhet të nisin përgatitjet për rindërtim të Ukrainës dhe riparim të dëmeve të luftës.   Ajo i...