Grubi takon u.d. Ambasadorin Gjerman Otto Graf: Ndryshimet kushtetuese këtë vit!

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi, ka pritur në takim ushtruesin e...

Rikthehen shpërthimet në veri të Kosovës, detajet e para

Janë rikthyer raportimet për shpërthime në veri të Kosovës. Mediat vendase raportojnë se në Rudar janë dëgjuar shpërthime, por ende nuk dihet se për çfarë bëhet fjalë për molotov apo mjete piroteknike. Gazetarët e pranishëm për të raportuar për tensionet e fundit, kanë bërë me dije se janë detyruar ta largohen.

Ngjarja mësohet se ka ndodhur rreth orës 19:24.

Latest Posts

Heshtja zgjedhore në Mal të Zi nis në mesnatë

Në Mal të Zi, në mesnatë fillon heshtja zgjedhore fillon, në prag të rundit të dytë të zgjedhjeve presidenciale, që do të mbahet të...

Si mbërritën deri tek akpadia penale ndaj ish-presidentit, prokurorët e Manhatanit?

Akuza penale e ngritur ndaj ish-Presidentit Donald Trump në Nju Jork, rrjedh nga një pagesë për të siguruar heshtjen e aktores së filmave pornografikë...