Grubi: Ftoj edhe VMRO të kontribuoj në ndërtimin e Maqedonisë europiane

Në fjalimin e tij në foltoren e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka përmendur sërish rëndësinë e anëtarësimit të...

Daut Haradinaj i përgjigjet Serbisë: Kur të doni mësyjani Veriut, do t’ua bëjmë tri herë më zi se sa më 1999-ën

Ish-deputeti, Daut Haradinaj i është përgjigjur kërcënimeve të Serbisë për kthimin e trupave në Kosovë.

Ai ka thënë se po i duket që Serbia ende nuk është mbushur mend.

Haradinaj ka bërë një krahasim, duke theksuar se fundosja e Jugosllavisë nisi me sulmet serbe ndaj shqiptare në periudhën 1981-’97.

Ai ka thënë se të njëjtën gjë po e bënë, por tani duke e ndjellë fundosjen e vet.

“Po duket që Serbia ende nuk u mbush mend. Nëse e nisi fundosjen Jugosllavia me sulmet e Serbisë ndaj shqiptarëve në periudhën 81-97, të njëjtin avaz po e vazhdon edhe tash por po e ndjellë fundosjen e vet”, ka shkruar Haradinaj.

Latest Posts

Vriten me thikë dy gra në një qendër myslimane në Portugali

I dyshuari për vrasjen me thikë të dy grave në një qendër myslimane ismailite në Lisbonë është qëlluar nga Policia portugeze.   Gratë ishin anëtare të...

Zenku – Aliu: Fronti pro-europian betonon bindjen e shumicës së shoqërisë për integrim në BE

“Ndikimi rus vërehet tek blloku politik maqedonas. VMRO-DPMNE dhe E majta dita ditës po izolohen. Informacionet flasin që ka deputetë nga VMRO-DPMNE me orientim...

Pas 3 muajsh konsultime/ Miratohet ligji për tatimin e profesioneve të lira

Pas 3 muajsh konsultime, projektligji për tatimin e profesioneve të lira u miratua në Komisionin e Ekonomisë, mes debatesh dhe kundërshtimesh nga ana e...