“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Franca e pandalshme, “heq qafe” edhe Anglinë, Harry Kane tradhëton “Tre Luanët”

Supersfida e cerekfinaleve te kupes se botes France vs Angli shkoi per “gjelat”.

 

Kampionet ne fuqi munden 2 me 1 “Tre Luanet” pas nje beteje te vertete dhe arriten te sigurojne kalimin ne gjysmefinale.

 

Te paret ishin francezet qe kaluan ne avantazh me ane te Tchuameni.

 

Per britaniket barazoi shifrat me penallti Harry Kane.

 

Mirepo per ti dhene serish avantazhin francezeve mendoi Giroud me koke.

 

Pak caste para fundit Anglia fitoi serish nje penallti e cila u mor persiper edhe nje here tjeter nga Kane.

 

Mirepo kete here kapiteni i anglezeve gaboi.

 

Tanime Franca ne gjysmefinale do te luaje kunder Marokut.

 

Latest Posts

Irani dënon me vdekje pesë persona që thotë se punuan për Izraelin

Një gjykatë në qytetin veriperëndimor të Iranit, Urmia, ka dënuar me vdekje pesë persona – katër burra dhe një grua – të cilët...

Shpërndanin drogra të forta në Tiranë/ Gjykata lë në burg 10 personat e arrestuar  (EMRAT)

Gjykata penale la në burg 10 personat e arrestuar ditën e djeshme, pasi shpërndanin drogëra të forta në ambiente të ndryshme të Tiranës.   Në...

Ngjarja tragjike në Tuz/ Iliri vrau Sheilën 19-vjeçare në sy të familjes pasi ajo i tha se nuk e donte më

Në Gjykatën e Lartë në Podgoricë, Ilir Gjokaj ka rrëfyer vrasjen e nëntëmbëdhjetëvjeçares Sheila Bakia para shtëpisë së saj në Tuzi, ku ka plagosur...