Talat Xhaferi: Me ligj zbatojmë kërkesat e kahmotshme të qytetarëve

Sonte, Bashkimi Demokratik për Integrim dhe kryetari Ali Ahmeti kanë mbajtur tubim në Çair në një pritje jashtëzakonisht e madhe nga aktivistët e BDI....

Konjufca nga nesër për vizitë dy ditore në Shkup

Shkup, 11 dhjetor – Ministria e Punëve të Brendshme e informon opinionin se nesër dhe pasnesër për vizitë pune në Republikën e Maqedonisë së Veriut do të arrijë kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca.

Për këtë arsye, SPB Shkup do të ndërmerr masa për regjim të posaçëm të trafikut nëpër rrugët në pjesën më të gjerë të qytetit të Shkupit.

MPB-ja apelon deri te të gjithë qytetarët pjesëmarrës në trafik ti respektojnë urdhërat të cilat i japin nëpunësit e uniformuar policorë.

Latest Posts

Vizita e Xi Jinping në Moskë/ Blinken: Kina po mbulon diplomatikisht krimet e luftës së Rusisë

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken ka reaguar pas takimit mes presidentit kinez Xi Jinping me presidentin rus Vladimir Putin në Moskë. Sipas...

“Aktivisti” po shqyrtohet në KQZ/ Celibashi: Do marrim vendim

Komisioneri i KQZ, Ilirian Celibashi në emisionin Quo Vadis në Vizion Plus bëri me dije se institucioni që ai shqyrton ka marrë në vlerësim...