Bilall Kasami e la në gjendje skandaloze pjesën e jashtme të stadiumit të qytetit

“Këto dyqane që shihni pas meje, dikur ishin që të gjitha në funksion, megjithatë, qiraxhinjtë u hoqën nga këta dyqane, me pretekstin se do...

Stuhi në Elbasan/ Emergjencat ndërhyjnë në dy raste, probleme edhe me energjinë elektrike

Ne qarkun Elbasan ka pasur reshje shiu te vazhdueshme qe prej oreve te para te mbremjes dhe kane qene me intensitet mesatar e te larte.

Emergjencat civile bejne me dije se jane 2 raste nderhyrjesh per normalizimin e situates.

Tek ura e Shkumbinit ne aksin Elbasan-Cerrik nje biznes rrezikonte permbytjen dhe ne fshatin Mjekes, Njesia Shirgjan bashkia Elbasan, nje banese rrezikonte futjen e ujit ne banese.

Ne dy rastet eshte nderhyre nga punonjesit e ASHP dhe MZSH Elbasan. Situata eshte ne monitorim pasi reshjet vazhdojne.

Akset rrugore jane te hapura per qarkullimin e mjeteve por gjate nates ka pasur prani inertesh ne aksin Elbasan-Q.Thane, Elbasan-Gjinar, Gramsh-Moglice te cilat jane pastruar nga firmat kontraktuese.

Probleme ka pasur edhe sa u takon nderprerjeve te energjise elektrike; konkretisht në Njësinë Rrajce bashkia Prrenjas, Njësia Sterbleve bashkia Librazhd, Njësia Mollas bashkia Cerrik, Njësia Shushice bashkia Elbasan.

Latest Posts

I njohur ndërkombëtarisht, artisti i grimit, Ernesti, fillon realizimin e masterclass për studentë

Ai është një nga artistët e grimit, ndër më të njohurit në botë. Fjala është për shqiptarin Ernest.mua, i cili po krijon brendin e tij,...

Interes ndërkombëtar për “Melian”, brande të tjera spanjolle kërkojnë të vijnë në “San Pietro Resort”

Hoteli me 5 yje “Melia” Durrës në Gjirin e Lalzit, ka ndryshuar së fundmi këndvështrimin si nga ana e tour-operatorëve por ashtu edhe të...

BDI e bashkuar rreth frontit për Europë

Pas përfundimit të mbledhjes së BDI-së që u mbajt në Tetovë, Ali Ahmeti para mediave ka deklaruar se tema ka qenë fronti për Europë...