Uniformat e Policisë edhe në gjuhën shqipe, Grubi: Mision i kryer me sukses

Në Maqedoninë e Veriut ka hyrë në fuqi Dekreti për uniformat e policisë, të cilin Qeveria e miratoi para një viti në bazë të...

Ky qytet i Kosovës zbardhet nga bora


Një qytet i Kosovës tashmë është zbardhur nga bora.

Rrugët e Podujevës i ka mbuluar bora e parë për këtë fillim të dimrit.

Deputeti i Vetëvendosjes, Driton Hyesni, në llogarinë e tij në Facebook, ka shpërndarë pamje nga sheshi i kësaj komune, i zbardhur nga bora.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka paralajmëruar fjolla bore edhe në qytetet e tjera të vendit për sonte dhe ditët në vazhdim.

Latest Posts

Ministrja gjermane: Duhet të nisë rindërtimi i Ukrainës

Ministrja gjermane për Zhvillim, Svenja Schulze, ka thënë se duhet të nisin përgatitjet për rindërtim të Ukrainës dhe riparim të dëmeve të luftës.   Ajo i...

Drama e Jeton Nezirajt, ndër përkthimet më të mira në maqedonisht

“Ballkan Bordelo” nga Jeton Neziraj, është njëra nga tri veprat e autorëve ballkanikë që është përzgjedhur për botim në gjuhën maqedonase. Përkthimin e kësaj drame...

Uniformat e Policisë edhe në gjuhën shqipe, Grubi: Mision i kryer me sukses

Në Maqedoninë e Veriut ka hyrë në fuqi Dekreti për uniformat e policisë, të cilin Qeveria e miratoi para një viti në bazë të...