Agim Ademi e konfirmon: Kosovë-Izraeli, me praninë e publikut

Ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Izraelit, e planifikuar të zhvillohet më 12 nëntor në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë do të zhvillohet me praninë e...

TË FUNDIT

Të shtëna me armë pranë Universitetit të Nevadës në SHBA, raportohet për viktima

Të shtëna me armë janë regjistruar ditën e mërkurë në Universitetin e Nevadës në Las Vegas, ku raportohet se ka patur disa persona...

Panik në Bruksel, larje hesapesh mes bandave! Plagosen tre persona

Brukseli është tronditur sërish mbrëmjen e së mërkurës, ku si pasojë e të shtënave me armë kanë mbetur tre persona të plagosur.   Mediat belge...

Zvicra regjistron temperatura deri në minus 27 gradë Celsius

Mbrëmja e djeshme ishte jashtëzakonisht e ftohtë në Zvicër.

 

 

”Në zonën malore të Buffaloras, temperaturat ranë në minus 27 gradë Celsius në një lartësi prej 1 970 metrash”.

 

 

Temperatura më e ftohtë e matur në një lartësi prej më pak se 1 000 metra u regjistrua në qytetin veriperëndimor të Welschenrohrit, ku ishte minus 17,9 gradë Celsius, në një lartësi prej 679 metrash.

 

 

Megjithatë, mbrëmë nuk është thyer asnjë rekord.

 

 

Shumica e të dhënave të motit të ftohtë të vendit datojnë në vitet 1970 dhe 1980.

 

 

”Temperatura më e ulët e regjistruar prej minus 41,8 gradë Celsius u mat në fshatin perëndimor të La Brévine në janar 1987”, sipas autoriteteve meteorologjike zvicerane.

 

 

Mbrëmë atje ishte minus 25,3 gradë Celsius.

Latest Posts

Të shtëna me armë pranë Universitetit të Nevadës në SHBA, raportohet për viktima

Të shtëna me armë janë regjistruar ditën e mërkurë në Universitetin e Nevadës në Las Vegas, ku raportohet se ka patur disa persona...

Panik në Bruksel, larje hesapesh mes bandave! Plagosen tre persona

Brukseli është tronditur sërish mbrëmjen e së mërkurës, ku si pasojë e të shtënave me armë kanë mbetur tre persona të plagosur.   Mediat belge...

Mos i humbisni

Spasovski: Vanja ka vdekur nga plaga me armë zjarri, janë gjetur dy armë në afërsi të Shkupit

Ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski në një deklaratë të mbajtur mbrëmë në lidhje me pyetjen nëse Vanja, vajza 14-vjeçare, ka qenë e...

Moti i acartë shkakton 3 viktima në Gjermani

Prej disa ditësh Gjermani është “pushtuar” nga moti i acartë, dhe për pasojë tre persona kanë humbur jetën.   Gjithashtu prej 3 ditësh është i...

Frika nga një “Çernobil i ri”, ngrihet alarm për një rrjedhje në fabrikën e mbetje radioaktive

Sellafield, objekti bërthamor më i rrezikshëm i Evropës, ka një rrjedhje të përkeqësuar nga një kapanon i madh mbetjesh radioaktive që mund të rrezikojë...