Grubi: Korridori 8 shumë domethënës për qytetarët, ekonominë dhe për lidhje rajonale

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë – Artan Grubi i shoqëruar nga kryeministri Dimitar Kovaçevski, ministri i Transportit dhe Lidhjeve Bllagoj Boçvarski, zëvendësministri Bekim Rexhepi,...

Albora orat më të veçanta në treg

Vëllezrit Shaqiri me origjin nga Presheva që jetojnë në Zvicër që nga viti 1990 jane pjesë e botës orërave unike në Europë.

Që 20 vite punon me emrat më të mëdhenjë të oratoris, për prodhimin e pjesëve më të komplikuar dhe ma precize për mekanizmin e një ore pēr dizajnin e saj.

Afro 5 viteve është hapur një fabrik Ora Temps që do të thotë, Koha e Orës e specialziuar për realizimin e orave me qualitetin ma të lartë në SWISS MODE.

Fabrika gjindet në adresën, Saint Sébastien 22 2800 Delemont Zvicër.

Së shpejti rrjetin e tyre do ta zgjerojnë edhe në Kosovë dhe Shqipëri me pika të shitjës.

Latest Posts

Nëse i shihni diku këta dy persona, lajmërojeni menjëherë policinë

Policia shpall në kërkim dy persona nga Drenasi Policia e Kosovës ka shpallur në kërkim dy persona nga Komuna e Drenasit, pasi dyshohen për veprat...

Berisha kërcënon Ramën para 11 shkurtit: Largohu, ose do përballesh me probleme të mëdha

Teksa ashpërsoi gjuhen ndaj Ramës që refuzoi të merrte pojesë në seancën parlamentare të kësaj të enjte I kërkuar nga opozita për sqarime...

Komisioni Evropian miratoi një donacion shtesë prej 22,5 milionë euro për sistemin rajonal të menaxhimit të mbeturinave

Pas nënshkrimit të Marrëveshjes për hua me Bankën Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim, me të cilën u siguruan 55 milionë euro për zhvillimin e...

Grubi: Korridori 8 shumë domethënës për qytetarët, ekonominë dhe për lidhje rajonale

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë – Artan Grubi i shoqëruar nga kryeministri Dimitar Kovaçevski, ministri i Transportit dhe Lidhjeve Bllagoj Boçvarski, zëvendësministri Bekim Rexhepi,...