Messi dhe Ronaldo përfshihen në top 10-shen e yjeve më të mëdhenj të sportit të të gjitha kohërave, lista bëhet virale

Lista e sportistëve më të mëdhenj të të gjitha kohërave po bëhet virale dhe çuditërisht dominojnë yjet e futbollit, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo. Messi...

TË FUNDIT

Kronologjia/ “Ulu policia”, si ndodhi grabitja në Tiranë, në banesë ndodheshin vetëm dy të moshuar

Është zbardhur e gjithë kronologjia e ngjarjes që u shënua mbrëmjen e sotme në Tiranë, ku një banesë në pronësi të Gim Himës...

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë në Çashkë të Velesit, filloristët ndjekin mësimin në shqip

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë të klasës së parë në Cashkë të Velesit. Ata tashmë po ndjekin mësimin. Ndërkohë, po shqyrtohet mundësia që nxënësit...

Izraeli kërkon nga banorët e Khan Younis të braktisin shtëpitë e tyre përpara sulmit ndaj Hamasit

Izraeli ka paralajmëruar civilët në qytetin Khan Younis të Gazës që të evakuojnë shtëpitë e tyre ndërsa vazhdon ofensivën e tij ushtarake kundër Hamasit. Në...

Bashkimi nga Kumanova kampion vjeshte në Ligën e Tretë – Veri

KF Bashkimi nga Kumanova, që dikur me krenari përfaqësonte shqiptarët e këtij qyteti, por edhe nga të gjitha trojet në Ligën e Parë, është shpallur kampion vjeshte në Ligën e Tretë – Veri.

Skuadra “zi-gjelbër” e Bashkimit edhe pse shpresonte që pjesën e parë të sezonit 2022/2023 ta mbyllte me 40 pikë, një gjë e tillë nuk ndodhi, pasi ndeshjen e fundit të stinorit vjeshtorë kundër KF Aerodrom, kur futbollistët e skuadrës kumanovare u sulmuan nga tifozët vendas me flakadane dhe gjësende të forta nga jashtë stadiumit, Komisioni Disciplinor pranë FFM-së e kishte regjistruar me rezultat zyrtarë 3:0 në favor të skuadrës vendase.

Vërtetë një vendim i çuditshëm ky nga ana e këtij Komisioni, vendimin e të cilit, drejtuesit e KF Bashkimit do ta ankimojnë tek organet më të larta pranë Federatës, me shpresë se do të pasurojnë konton e tyre të pikëve.

Ndryshe, skuadra nga Kumanova konkurrentë kryesor në garën për inkuadrim në Ligën e Dytë, do të ketë ekipin tjetër shqiptarë nga fshati Konjare e Shkupit, BVK Konjare, që gjithashtu pas 15 xhirove të para ka tubuara 37 pikë.

Në vendin e tretë me 32 pikë ndodhet Fortuna e Hasanbegut, që gjithashtu duhet llogaritur në këtë skuadër, që tashmë disa vite po renditet në vetë kreun e tabelës së kësaj lige, mirëpo duke mos arritur të bëjë atë hapin final.

Deri në fillimin e stinorit pranveror, ekipet mbetet të përgatiten mirë dhe të shfrytëzojnë mundësinë e dhënë, sidomos KF Bashkimi, skuadër kjo që i mungon futbollit elitar në vend.

Latest Posts

Kronologjia/ “Ulu policia”, si ndodhi grabitja në Tiranë, në banesë ndodheshin vetëm dy të moshuar

Është zbardhur e gjithë kronologjia e ngjarjes që u shënua mbrëmjen e sotme në Tiranë, ku një banesë në pronësi të Gim Himës...

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë në Çashkë të Velesit, filloristët ndjekin mësimin në shqip

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë të klasës së parë në Cashkë të Velesit. Ata tashmë po ndjekin mësimin. Ndërkohë, po shqyrtohet mundësia që nxënësit...

Izraeli kërkon nga banorët e Khan Younis të braktisin shtëpitë e tyre përpara sulmit ndaj Hamasit

Izraeli ka paralajmëruar civilët në qytetin Khan Younis të Gazës që të evakuojnë shtëpitë e tyre ndërsa vazhdon ofensivën e tij ushtarake kundër Hamasit. Në...

Mos i humbisni

Hamasi thirrje Këshillit të Sigurimit të OKB-së: Jepini fund luftës brutale në Gaza

Forcat palestineze të Hamasit i kanë bërë thirrje Këshillit të Sigurimit të OKB-së që t’i japë fund “luftës brutale” në Rripin e Gazës.   Prej...

“Është martesë e lumtur”, Eva Murati në Albano show: Besoj në Zot, jo në fe

https://www.youtube.com/watch?v=nDclH8Wy_vU Subscribe Moderatorja e programeve sportive, Eva Murati ka qenë pjesë e shfaqjes Albano Show, këtë të premte.   Gjatë intervistës zhvilluar me Albano Bogdon,...

Shaqiri uron Xhaferin: U tha dhe po bëhet, Kryeministri shqiptar then tabunë e fundit ndër-etnike

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Jeton Shaqiri ka uruar kryekuvendarin, Talat Xhaferi pas përzgjedhjes nga BDI  për Kryeministër shqiptar. Shaqiri shkruan se me këtë vendim,...

Ademi uron Xhaferin: Ali Ahmeti po thyen çdo barrierë politike për shqiptarët

Koordinatori i grupit parlamentar, Arbër Ademi nëpërmes një postimi në rrjetet sociale, ka uruar Talat Xhaferin, për të cilin në mbledhjen e fundit të...