Drama e Jeton Nezirajt, ndër përkthimet më të mira në maqedonisht

“Ballkan Bordelo” nga Jeton Neziraj, është njëra nga tri veprat e autorëve ballkanikë që është përzgjedhur për botim në gjuhën maqedonase. Përkthimin e kësaj drame...

Investimet e paralajmëruara/ Avziu: Kodra e Diellit do të jetë qendër turistike më me renome në Ballkan!

rejtori i shoqërisë aksionere “Elem Turs” Adem Avziu në një prononcim ekskluziv për portalin Indeks.mk ka folur lidhur me investimet e fundit në qendrën turistike Kodra e Diellit në Tetovë.

Avziu duke përmendur investimet tha se synimi kryesor është që Kodra e Diellit të kthehet ne një qendër me renome në Ballkan dhe një pikë referuese për zhvillimin e turizmit dimëror.

Video:

https://youtu.be/810RAc-A22c

Latest Posts

Të paktën 6 të vrarë nga të shtënat në një shkollë në SHBA

Të paktën tre fëmijë dhe tre të rritur u vranë pas të shtënave me armë zjarri në një shkollë private të krishterë në...

Aksident në aksin Berat-Dimal/ Përplasen dy makina, plagosen rëndë shoferët

Një aksident  ka ndodhur në aksin nacional Berat-Dimal,në vendin e quajtur “Ura e Moravës”.   Dy mjete janë përplasur me njëra-tjetrën dhe njëra nga mjetet ka...

Panariti: Mbështetja për bujqësinë, shumë më pak se Kosova e Maqedonia e Veriut

Ish ministri i Bujqësisë Edmond Panariti ka deklaruar se mbështetja në bujqësi në vendin tonë është shumë herë më e ulët se në...