“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Arrestohet disa gazetarë perëndimore në Iran pasi filmuan protestat

 

Në Iran u arrestuan disa “anëtarë të mediave perëndimore që kishin bërë video dhe imazhe të situatave të ndryshme nga protestat e diteve te fundit”.

 

Lajmi u be i ditur nga Garda Revolucionare e Iranit.

 

Të arrestuarit, të cilët ndodhen në Pardis, në lindje të Teheranit, kishin mbështetje financiare nga mediat perëndimore, thuhet në një deklaratë.

 

Gjatë protestave që po vazhdojnë prej tre muajsh në vend, në rrjetet sociale dhe televizionet jashtë vendit janë dërguar disa foto dhe pamje që tregojnë realisht atë cka po ndodh në këtë vend.

 

Ndërkohe ditët e fundit autoritetet vendase kanë ekzekutuar  me vdekje disa protestues./tgcom

Latest Posts

Shpërndanin drogra të forta në Tiranë/ Gjykata lë në burg 10 personat e arrestuar  (EMRAT)

Gjykata penale la në burg 10 personat e arrestuar ditën e djeshme, pasi shpërndanin drogëra të forta në ambiente të ndryshme të Tiranës.   Në...

Ngjarja tragjike në Tuz/ Iliri vrau Sheilën 19-vjeçare në sy të familjes pasi ajo i tha se nuk e donte më

Në Gjykatën e Lartë në Podgoricë, Ilir Gjokaj ka rrëfyer vrasjen e nëntëmbëdhjetëvjeçares Sheila Bakia para shtëpisë së saj në Tuzi, ku ka plagosur...

Nën betim, Boris Johnson mohon se ka gënjyer për festat në pandemi

Ish-kryeministri britanik, Boris Johnson, ka insistuar “me dorë në zemër” se nuk i ka gënjyer kurrë ligjvënësit për disa festa që janë mbajtur gjatë...